The best of 2018, czyli co nas zachwyciło w mijającym roku

0
2514
The best of 2018

Każdy z nas z końcem roku robi mały rachunek sumienia, rozlicza się z postawionych rok wcześniej celów. My natomiast zamykamy oczy i zastanawiamy się, jakie najlepsze rzeczy, wydarzenia, ludzie i inne zjawiska w świecie designu zapadły nam najbardziej w pamięć. W każdej z kategorii postanowiliśmy wybrać nasze the best of, bo czasem trudno się zdecydować…

Najlepsze wydarzenie – Warsaw Home 2018

Targi Warsaw Home 2018 kolejny raz nas zaskoczyły. Oczywiście pozytywnie! Wzięliśmy udział w Blog Tour podczas tych targów, poznaliśmy dzięki temu z bliska wiele marek i cudownych osób. To wydarzenie już dawno wpisaliśmy do rozkładu jazdy na rok 2019.

Najlepsza książka – Don Norman Dizajn na co dzień

Pierwsze polskie wydanie kultowej książki poświęconej projektowaniu. Od czego zależy, czy przedmiot jest dobrze lub źle zaprojektowany? Kiedy spełnia on oczekiwania użytkowników, a kiedy zaspokaja wyłącznie ambicje projektanta? Co sprawia, że jedne przedmioty przechodzą do historii, a inne ulegają zapomnieniu? Donald Norman, amerykański psycholog kognitywny i projektant, wnikliwie i ze swadą opowiada o tym, na czym polega funkcjonalność projektowania i na czym opierają się nasze relacje z przedmiotami.

Dizajn na co dzień
Fot. wyd. Karakter
Najlepszy mebel – sofa Kasper Adriana Furniture

Kasper – świetna propozycja modułowa od Adriana Furniture wsparta na wysokich metalowych nóżkach. W ramach kolekcji dostępnych jest wiele brył, które można dowolnie ze sobą łączyć, budując tym samym swój wymarzony zestaw. Model sprzyja długiemu wypoczynkowi, jest miękki i głęboki, a dzięki ruchomym poduszkom w dwóch rozmiarach, głębokość tę można regulować

Najlepsza lampa – seria Avia marki Kaspa

Ta surowa lampa z ręcznie uformowanego, przezroczystego szkła to także nasz The best of 2018. Jest zwyczajnie zachwycająca. Doskonale wygląda sama w minimalistycznym wnętrzu, ale także w grupie z pozostałymi modelami z tej serii. Jest niepowtarzalna i oryginalna.

Najlepsze wnętrze publiczne – The Nest

Kawiarnia przywodząca na myśl lobby klimatycznego hotelu, strefa przyjazna dzieciom, gwarantujące prywatność gabinety i funkcjonalny polski design. To tylko kilka wyróżników obiektu the Nest przy ul. Pięknej 49 w Warszawie – jednego z najgorętszych miejsc na mapie polskich coworków, wyróżnionego przez prestiżowy brytyjski magazyn Wallpaper* wśród najlepiej zaprojektowanych przestrzeni do pracy na świecie. Twórcy butikowego coworku zadbali o każdy detal aranżacji. Uwagę użytkowników przyciągają głębokie odcienie turkusu, marbling oraz meble i dodatki polskich marek.

the best of the nest

the nest

the nest

Najlepszy człowiek – Dorota Koziara

Ta projektantka, artystka, architektka wnętrz, dyrektorka artystyczna i kuratorka wystaw nieustannie nas zaskakuje. Kojarzymy ją z totalną wszechstronnością. Pamiętamy porcelanę zaprojektowaną dla Manufaktury Bolesławiec, współpracę z Diorem, a ostatnio kolekcje dla marki Tubądzin.

Dorota Koziara

Najlepszy butik – O JEJU!

O JEJU to słodka przestrzeń dla kobiet zlokalizowana na krakowskim Kazimierzu przy ulicy Miodowej, na rogu z ulicą Bożego Ciała. Cudowne, różowe, wyjątkowe- miejsce, w którym każda kobieta chciałaby się znaleźć choć przez chwilę.

the best of o jeju, róż i zieleń

Najlepsze zjawisko

Zero Waste. Tu warto postawić kropkę, bo to w Polsce zjawisko jeszcze nowe, ale widać je zarówno w designie, jak i w stylu bycia i życia wielu młodych Polaków. Trzymajmy więc kciuki! A jakie są wasz the best of 2018?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj