Psia buda od Forda ochroni psy przed fajerwerkami

0
3508
Ford akustyczna buda dla psa
Ford psia buda

Lubimy od czasu do czasu huczne, sylwestrowe zabawy. Miło jest podziwiać kolorowe fajerwerki na niebie. Niestety zwierzęta domowe przechodzą najgorszy czas w roku. W obliczu takiej sytuacji Ford postanowił uratować przed wybuchowym czasem najlepszego przyjaciela człowieka – psa. Zbudował izolującą od hałasu budę. Powstała więc nowoczesna, minimalistyczna psia buda zaprojektowana, aby maksymalnie ograniczyć pupilowi poczucie lęku przed fajerwerkami.

Ford buda dla psa chroniąca przed fajerwerkami
Fot. Ford Motor Company

Psia buda z aktywną technologią kontroli hałasu

Aby stworzyć cichą kryjówkę dla psa, Ford Europe wyjął z samochodu aktywną technologię kontroli hałasu i włożył ją do budy. Dzięki wbudowanym mikrofonom buda wyłapuje wybuchy fajerwerków, natomiast wbudowany system audio emituje przeciwną częstotliwość, która redukuje hałas a nawet całkowicie go eliminuje. W ten sposób psia buda pochłania dźwięki, których boją się psy, albo przynajmniej doprowadza je do poziomu, który nie wywoła w zwierzętach negatywnych odczuć.

Ford buda dla psa
Fot. Ford Motor Company

Zdolność do redukcji dźwięku zależy od wielowarstwowości użytych w budzie materiałów o właściwościach tłumiących dźwięk. Warstwa zewnętrzna składa się z dźwiękoszczelnej wentylacji, która obejmuje panele izolujące akustycznie oraz dwie kolejne warstwy, w których znajdują się aktywne głośniki redukujące hałas. To one zmniejszają szum fajerwerków.

 

Niestety, psia buda jest jeszcze tylko prototypem, ale miło jest obserwować takie trendy w odpowiedzialnym projektowaniu! Gdyby taka psia buda trafiła kiedyś do normalnej sprzedaży, z pewnością będzie miała wzięcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj