Targi Sztuki Dostępnej powrócą już w listopadzie!

0
2301
Targi sztuki dostępnej nowa edycja wystawa wzornictwo

Fascynujące wydarzenie, które polubiliśmy całym sercem, powraca! Targi Sztuki Dostępnej to nadzwyczajna impreza dedykowana świadomości sztuki i jej dostępności dla każdego. Pierwsza edycja odbyła się na początku marca tego roku. Zawrotny sukces i olbrzymie zainteresowanie wydarzeniem sprawiły, że targi powracają już w listopadzie! Poprzednią edycję wspominamy szczególnie ciepło, dlatego już nie możemy doczekać się nowej porcji współczesnej sztuki!

Targi Sztuki Dostępnej – kilka słów o wydarzeniu

Wydarzenie jest dziełem tandemu dwóch słynnych miłośniczek sztuki i designu — Leny Szwed-Strużyńskiej i Ewy Mierzejewskiej. Łączy ich pasja i chęć zapoznania szerszego grona Polaków ze współczesnym wzornictwem. Celem imprezy jest przekonanie ludzi do traktowania sztuki jako jeszcze jeden element stylu codziennego życia. Sztuka ma być dostępna dla każdego, dlatego pojawiły się pewne zasady uczestnictwa w wydarzeniu. Targi Sztuki Dostępnej stały się pierwszą i jedyną profesjonalną wystawą w Polsce z limitem ceny. Koszt nabycia każdego z dzieł nie przekracza 5 tys. złotych.

Targi sztuki dostępnej nowa edycja wystawa wzornictwo

Druga edycja już w listopadzie!

Organizatorki wydarzenia zakładały cykliczność wydarzenia, kolejne edycji targów miały odbywać się co roku. Zainteresowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania, dlatego Lena Szwed-Strużyńska i Ewa Mierzejewska zdecydowały się podjąć wyzwanie jeszcze w tym roku kalendarzowym. Druga edycja Targów Sztuki Dostępnej odbędzie się jesienią 16-17 listopada w „BABKA do wynajęcia”, a więc odwiedzający wydarzenie będą mieli okazję znaleźć oryginalne prezenty na gwiazdkę.

Targi sztuki dostępnej nowa edycja wystawa wzornictwo Karol Lewalski. Magazyn 1
Karol Lewalski. Magazyn 1
Targi sztuki dostępnej nowa edycja wystawa wzornictwo Piotr Szczur "Oaza" z serii "Made in USA"
Piotr Szczur „Oaza” z serii „Made in USA”

Czego się spodziewać?

Tak jak poprzednio swoje dzieła różnych gatunków zaprezentują galerie oraz artyści indywidualni. Oprócz malarstwa i grafiki zobaczymy rzeźbę, fotografię, street-art i tkaninę. Każde dzieło sztuki będzie można kupić na miejscu i zabrać do domu. Na wydarzeniu przewidziano punkt darmowego, profesjonalnego pakowania zakupionych dzieł, a więc nie ma powodu martwić się o ich bezpieczeństwo.

Kacper Dudek "Pierwotne intuicje" ilustracja obraz sztuka
Kacper Dudek „Pierwotne intuicje”
Galeria ARTEMIS. Dwurnik niech żyje wojna sztuka obraz tkanina
Galeria ARTEMIS. „Dwurnik niech żyje wojna”
Galeria ARTEMIS. Karpowicz Asia "Gelato" obraz sztuka dkoracja
Galeria ARTEMIS. Karpowicz Asia „Gelato”

Targi Sztuki Dostępnej pomogą Ci poczuć sztukę!

Oprócz samej wystawy, tak jak poprzednio, pojawi się część edukacyjna. Organizatorki zachęcają do wzięcia udziału w „spotkaniach artystycznych”. W specjalnie zaaranżowanej, kameralnej sali wykładowej w czasie imprezy eksperci wytłumaczą podstawowe zagadnienia, dlatego odwiedzający mogą nauczyć się lepiej rozumieć sztukę.

Z niecierpliwością czekamy na nową edycję Targów Sztuki Dostępnej i mamy nadzieję spotkać Was na miejscu!

Źródło: materiały prasowe Targi Sztuki Dostępnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj