Targi Sztuki Dostępnej – idziemy zainwestować w sztukę

0
2791

W weekend 2-3 marca 2019 odbędzie się wydarzenie, do uczestnictwa w którym szczerze zachęcamy – Targi Sztuki Dostępnej. Czekaliśmy, aż ktoś w Polsce zacznie dyskusję na temat naszej świadomości sztuki i jej dostępności dla zwykłego człowieka. Zapowiada się więc wyjątkowa okazja, by kupić dobre dzieło sztuki w przystępnej cenie (50-5000 PLN). Będzie można także poznać najlepsze galerie i czołowych artystów oraz zrozumieć i polubić sztukę współczesną. Dlatego właśnie musimy tam być!

Wystawcy

Podczas targów promowana będzie sztuka współczesna dobra i niedroga. Nie trzeba więc w ogóle „znać się na sztuce”. Organizatorzy gwarantują, że wszystko, co wybierzemy, będzie miało wartość artystyczną. W tym celu wyselekcjonowali wielu cennych wystawców. Przedstawione zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa, grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do sztuki użytkowej i street-artu.

My zacieramy sobie ręce na obecność Brain Damage Gallery, która podczas Targów Sztuki Dostępnej w Warszawie zaprezentuje grafiki gwiazd światowego street artu, w tym Banksy’ego. Będzie można więc zobaczyć grafiki artysty, a nawet je nabyć.

banksy
Żródło zdjęcia: Brain Damage Gallery / www.bd.pl
banksy targi sztuki dostępnej
Żródło zdjęcia: Brain Damage Gallery / www.bd.pl

Drugim artystą, którego dzieła z pewnością zobaczymy na żywo będzie Łukasz Olek – twórca grafiki użytkowej i rysownik. Od ponad 15 lat jest grafikiem i dyrektorem kreatywnym w kilku agencjach reklamowych. Fascynuje go twórczość Francisa Bacona, Marka Rothko i Luciana Freuda. Jest też artystą, który tworzy głównie mroczne, wielkoformatowe abstrakcje i turpistyczne portrety. W swoich dziełach często skupia się nad studium tekstury i koloru, wykorzystując do tego niecodzienne materiały i media.

Targi Sztuki Dostępnej
Źródło zdjęcia: www.lukaszolek.com
Łukasz Olek obraz
Źródło zdjęcia: www.lukaszolek.com

Targi Sztuki Dostępnej – miejsce i organizatorzy

Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w przestrzeni eventowej BABKA do wynajęcia przy ul. Młocińskiej 5/7 (tuż przy CH Arkadia i Rondzie Radosława, dawniej Rondzie Babka) w Warszawie. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadają Ewa Mierzejewska i Lena Szwed-Strużyńska.

Ewa Mierzejewska z wykształcenia jest historykiem sztuki (dyplom na Uniwersytecie Warszawskim). Z zawodu – dziennikarką specjalizującą się w tematyce architektury wnętrz i designu. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktora naczelnego w magazynie “Dom & Wnętrze”, do którego w 2016 roku wprowadziła nowy dział pt. „Sztuka dla każdego”. Miłośnicy pięknych wnętrz pamiętają ją z autorskich programów telewizyjnych na kanale Domo+. Obecnie występuje jako ekspert w cotygodniowym, wnętrzarskim cyklu „Odpicowane mieszkanie” w Dzień Dobry TVN. Jest kuratorką wystaw i współorganizatorką dużych wydarzeń o charakterze targowym w branży wyposażenia wnętrz. Często pełni rolę prelegenta, szkoleniowca, jurora konkursów (m.in. must have na festiwalu Łódź Design).

Lena Szwed-Strużyńska prowadzi galerię sztuki współczesnej Leonarda (dawniej Mostra). Jest scenografem i dekoratorem wnętrz. Od 2013 roku współtworzyła Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw w Polsce i zagranicą, we współpracy z wieloma firmami, w siedzibie galerii oraz w jej filiach w całej Polsce. W Londynie organizuje spotkania “Mostra Art-Session”. Reprezentuje wielu starannie wyselekcjonowanych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Są wśród nich tak znane nazwiska jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Stanisław Młodożeniec i inni.

Mamy nadzieję, że wystarczająco zachęciliśmy was do odwiedzenia Targów Sztuki Dostępnej. Spotkajmy się więc na miejscu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj