Targi Sztuki Dostępnej – jak minęła pierwsza online edycja wydarzenia?

0
3031
obraz-targi-sztuki-dostępnej-olej-inspiracje-abstrakcja-malarstwo
Daria Solar "Co ma wisieć" olej na płótnie

Trzy jaskrawe tygodnie bliskiego obcowania ze sztuką dobiegły końca. Targi Sztuki Dostępnej Wiosna 2020 na platformie Allegro były jaskrawym przykładem szybkiej reakcji organizatorów na nieoczekiwane okoliczności oraz ciekawym eksperymentem, który pozwolił dotrzeć do jeszcze większej liczby miłośników sztuki. Z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy przebieg czerwcowych wydarzeń, a więc z chęcią podzielimy się z Wami swoimi wrażeniami!

Targi Sztuki Dostępnej – przed sztuką nie istnieje przeszkód!

Targi Sztuki Dostępnej to cykliczne wydarzenie dedykowane miłośnikom sztuki, kolekcjonerom i osobom, które pragną poznać piękną twórczość współczesnych artystów. Poprzednie dwie edycji targów zebrały wokół siebie tłumy zainteresowanych, a więc na otwarcie kolejnej edycji wydarzenia wszyscy czekali z wielkim zniecierpliwieniem. Niestety okres pandemii wtrącił się w normalny przebieg wydarzeń, a więc postało pytanie o zmianie charakteru wydarzenia. Organizatorki projektu Ewa Mierzejewska i Lena Szwed-Strużyńska szybko zareagowały na potrzeby fanów targów. Powstała więc trzecia edycja „Wiosna 2020”, która odbyła się w formie internetowej 7-30 czerwca za pośrednictwem platformy Allegro.

obraz-targi-sztuki-dostępnej-malarstwo-inspiracje
Sylwia Mużyło „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć” olej na płótnie

Sztuka online

Proces organizacji wydarzenia przybiegał szczególnie szybko, ponieważ decyzję o zmianie formatu wydarzenia podjęto w ostatniej chwili. Promocja projektu odbywała się głównie w sieci i pozwoliła dotrzeć aż do 3 milionów internautów! W ciągu trzech tygodni trwania targów stronę TSD na Allegro odwiedziło 69 500 osób!

obraz-inspiracje-grafika-sztuka
Andrzej DUDI Dudzinski, grafika z cyklu I znowu daliśmy się zaskoczyć
Piotr-Czajkowski-z-cyklu-METRO-rysunek-targi-sztuki-dostępnej
Piotr Czajkowski z cyklu METRO, rysunek

W sumie w targach wzięło udział 36 galerii i 111 artystów działających indywidualnie. Sprzedali oni łącznie 552 obiekty artystyczne. Największym powodzeniem tradycyjnie cieszyło się malarstwo, na drugim miejscu był rysunek.

targi-sztuki-dostępnej-obraz-inspiracje-olej
Michał Ostaniewicz „Truskawki, wiśnie i pusty wazon”

Formuła targów internetowych pozwoliła nam dotrzeć do całkowicie nowej, wielotysięcznej publiczności – mówią zgodnie organizatorki targów. – Pojawili się zupełnie nowi klienci, którzy po raz pierwszy w życiu dokonali zakupu prawdziwego, oryginalnego dzieła sztuki. Takich osób było zdecydowanie więcej niż zwykle. To dobrze, bo popularyzacja sztuki współczesnej od samego początku była naszą misją.

Targi--sztuki-dostępnej-inspiracje-obraz
Martyna Kliszewska „W PEŁNYM SŁOŃCU” olej na płótnie

To jeszcze nie koniec!

Tuż po zakończeniu trzeciej edycji, organizatorki wydarzenia poinformowały, że czwarte Targi Sztuki Dostępnej planowane są na listopad 2020. Informacje co do formuły wydarzenia pojawią się bliżej jesieni. Nie możemy się doczekać!

obraz-inspiracje-olej-akryl
Magdalena Stano „Różowy” olej+akryl na płótnie

Źródło: materiały prasowe, Targi Sztuki Dostępnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj