Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na wystawę „Laboratorium Rzeźby”

0
2202
Rzeźba-oskar-zięta-inspiracje-tafla-galeria-sztuki

Sztuka zawsze idzie w parze z projektowaniem przestrzeni i budowaniem jej wizerunku. Właśnie dlatego powstaje coraz więcej projektów wnętrz, które już u podstaw uwzględniają pojawienie się dzieł w swojej aranżacji. Obraz, fotografia, grafika, czy też rzeźba to nie tylko dodatki do wnętrza, lecz pełnoprawne elementy wyposażenia, które wprowadzają do przestrzeni wyjątkowy charakter. Ostatnimi czasy szczególnego zainteresowania publiczności nabiera rzeźbiarstwo, a więc, jak mówią eksperci, obecnie ten kierunek artystyczny przeżywa nowy renesans. Otóż coraz więcej artystów pokazuje swoje prace, a więc powstają inicjatywy, gdzie każdy ma okazję poznać odradzającą się sztukę. Już niedługo będziemy również mogli to zrobić, bowiem na nową wystawę zaprasza wszystkich chętnych Galeria Sztuki ToTuart!

Galeria Sztuki ToTuart z wystawą „Laboratorium Rzeźby”

Wystawa „Laboratorium Rzeźby” odbędzie się w industrialnej sali zabytkowego Centrum Praskie Koneser. Galeria otworzy swoje drzwi dla miłośników rzeźbiarstwa już 11 lipca. Do zobaczenia ponad 150 rzeźb i instalacji wybitnych polskich artystów, takich jak Anna Wysocka, Oskar Zięta czy Adam Bakalarz. W trakcie wystawy przewidziano również atrakcję multimedialną. Dla zwiedzających odbędą się pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace.

rzeźba-wystawa-inspiracje-galeria-sztuki-brąz
Bakalarz Adam

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie seria rzeźb inspirowana wizerunkiem znanych polskich piłkarzy. Autor serii Bartosz Banasik zadeklarował, że część dochodu ze sprzedaży swoich rzeźb przeznaczy na cele charytatywne.

Niewątpliwie warto!

Inicjatywa „Laboratorium Rzeźby”, zorganizowana przez Galerię Sztuki ToTuart to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które pozwoli bliżej poznać współczesna polską sztukę. Organizatorzy kierują wystawę przede wszystkim do koneserów sztuki, kolekcjonerów, architektów wnętrz i krajobrazu oraz dekoratorów. Nie mniej jednak zapoznać się z ekspozycją warto każdemu, kto pragnie wzbogacić się kulturowo i poznać coś nowego.

Wysock-Anna-metal-rzeźba
Wysocka Anna

Co? Gdzie? Kiedy?

Wydarzenie odbędzie się w industrialnej sali Centrum Praskie Koneser i potrwa od 11 lipca do 11 sierpnia. Przez miesiąc wszyscy chętni będą mogli zupełnie bezpłatnie poznać świat współczesnej polskiej rzeźby. Organizatorzy zawczasu zadbali o komfort i bezpieczeństwo odwiedzających, bowiem duża powierzchnia sali (1400 m2, 3,8 m wys.) pozwoli na zachowanie wszelkich reżimów związanych z pandemią.

Oskar-Zięta-galeria-sztuki-inspiracje
Oskar Zięta

Widzimy się na miejscu! 🙂

Źródło: materiały prasowe, ToTuArt „Laboratorium rzeźby”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj