Piękne restauracje stolicy, które warto odwiedzić!

2
6997
epoka-inspiracje-stół-talerz-miska-danie

Ostatnimi czasy gastronomia, jak i wiele innych branż przecierpiała prawdziwy kryzys. Zamknięcie wszystkich restauracji i możliwość spożywania gastronomicznych dzieł wyłącznie na wynos stało się dla nas prawdziwym wyzwaniem. Uwielbiamy dobrą kuchnię nie mniej niż piękne wnętrza, dlatego prawdziwą przyjemność sprawia nam jedzenie w odpowiednio zagospodarowanym pod to miejscu. Niezmiernie cieszymy się z tego, że już możemy odwiedzać naszych faworytów, dlatego postanowiliśmy podzielić się nimi i z Wami. Otóż przedstawiamy – piękne restauracje Warszawy według PoliszDesign!

LAS

Lokalna Atrakcja Stolicy to chyba najlepsze miejsce na miejski chillout w Warszawie. Twórcy wnętrza LASu postawili na przytulny klimat i miłą atmosferę, dlatego użyli dużo drewna i zieleni, wzbogacając je o neutralne barwy czerni i szarości. Tu znajdziemy kącik zabaw dla najmłodszych gości, piękną huśtawkę na dworze dla prawdziwych instagramowiczów i coś specjalnego – hamaki w ogrodzie do cudownego relaksu! A więc w tym miejscu każdy może poczuć się dobrze.

las-piękne-restauracje-warszawy-inspiracje-lokal-wnętrze-wystrój-drewno-stoliki-krzesła-klimat
piękne-restauracje-warszawa-wnętrze-ogródek-inspiracje-drewno-stolik-lampki

Alewino

Wnętrze restauracji Alewino wykonano w prostym stylu tradycyjnego bistro – białe ściany, gdzieniegdzie odsłonięte spod tynku, drewno i dużo zieleni. Tu główną rolę odgrywa gościnność lokalu, smaczne jedzenie, wino i… polski design! Stoły i krzesła w lokalu wyszły spod ręki Studia Rygalik, a na ścianach w dwóch pomieszczeniach zawisły metalowe kamienie projektu Oskara Zięty. Z szacunku i wielkiego zamiłowania w polskim designie, zastawę lokalu również wybrano od polskich ceramików.

alewino-inspiracje-restauracja-ogródek-drewno-zieleń
wnętrze-restauracji-inspiracje-bistro-alewino

Epoka

Jedno z najbardziej intrygujących i wyrafinowanych wnętrz gastronomicznych Warszawy należy do restauracji Epoka. Tu główną rolę odgrywają historyczne elementy architektury budynku. Wnętrze przenika wiele jaskrawych kolorów i charakterystycznych faktur. Co ciekawe, do pracy nad aranżacją przestrzeni lokalu zaproszono profesjonalnego scenografa, dlatego czasami restauracja przypomina zjawiskową kompozycję sceny teatru. Część mebli i elementów wyposażenia sprowadzono z Francji, jednak większość materiałów wyszła spod ręki lokalnych twórców.

piękne-restauracje-warszawy-epoka-luskus-inspiracje-bar-horer-wystrój
wnętrze-restauracji-piękne-inspiracje-wystrój-ciemne-kolory-ścian

Piękne restauracje – Raj w Niebie

Eklektyzm i nietuzinkowe podejście do projektowania odnajduje miejsce w sercu wielu miłośników wnętrz. Dla prawdziwych wielbicieli tego stylu lokal Raj w Niebie będzie prawdziwym odkryciem! A więc restauracja znajduje się w przestrzeni kulturalno-rozrywkowej NIEBO. Jej wnętrza to dzieło Kacpra Gronkiewicza, który dzięki eklektycznemu podejściu ujął tematykę metafizycznego raju, nieba i piekła wg Dantego. A zatem każda z sal jest artystyczną interpretacją danej części zaświatów. Raj w Niebie mieści się w dwóch salach klubu. Jedna z nich to tzw. sala błękitna, która od podłogi, przez ściany, aż po sufit jest pomalowana na niebiesko. Drugą częścią restauracji jest Raj, czyli wysoka przestrzeń udekorowana bujną roślinnością i ilustracjami (autorstwa Katarzyny Łubińskiej) stworzonymi specjalnie na potrzeby przestrzeni.

raj-w-niebie-piękne-restauracje-warszawy-klub-niebo-wystrój-eklektyzm-inspiracje-sala
wnętrze-restauracji-piękne-niebieski-pokój

Forty

Forty to nowy lokal na mapie Warszawy. Już sama nazwa restauracji nawiązuje do jej przewodniej tematyki. Lokal znalazł się we wnętrzu Fortu Mokotów. Autorami wnętrza są Tomek i Gosia Rygalik. Projekt powstał dzięki koncepcji połączenia pięknej niedoskonałości ze współczesnym wzornictwem. Zachowano więc oryginalne i charakterystyczne elementy architektury i wyposażenia. Dlatego odwiedzając restaurację możemy zobaczyć czerwoną cegłę ścian i podłogę w szachownicę, noszące ślady zużycia, a jednocześnie nadające niepowtarzalny klimat wnętrzu.

piękne-restauracje-forty-rygalik-inspiracje-wnętrze
piękne-restauracje-forty-rygalik-inspiracje-wnętrze

Piękne restauracje – ZONI

Restauracja ZONI mieści się w pomieszczeniach dawnej kotłowni, należącej do budynku rektyfikacji XIX-wiecznej fabryki wódek. Architekt Mirosław Nizio, właściciel pracowni Nizio Design Intrenational, który jest także współwłaścicielem Zoni, zaprojektował wnętrze oddające przemysłowy klimat miejsca. Parter ZONI zajmuje bar. Kształt skonstruowanych z drewna oraz stalowych elementów stołków przywodzi na myśl fabryczne urządzenia i podkreśla industrialny charakter przestrzeni. W ścianie baru wtopione są specjalnie zaimpregnowane i zabezpieczone przed ogniem bryły węgla. Ściana z obudowanymi cegłami oryginalnymi kotłami stała się podstawą dla antresoli, na której osadzono przestrzeń restauracyjną oraz kuchnię.

Restauracja Zoni Warszawa Loft industrialny cegła czerń inspiracje
Restauracja Zoni Warszawa Loft industrialny cegła czerń inspiracje

2 KOMENTARZE

  1. Nie mogę się napatrzeć na te restauracje – dla mnie właśnie do takich miejsc warto pójść, aby później móc do nich wracać wspomnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here