Targi Interior Design Forum pełne cudnych tkanin!

4
3165

Wybraliśmy się na targi Interior Design Forum jako patron medialny, ale też jako miłośnicy dobrych tkanin obiciowych, zasłon i firan. I wiecie co? Te targi z roku na rok są ciekawsze. W oko wpadło nam kilka marek, które może także wam się spodobają. Zwykle podczas takich wydarzeń polujemy na perełki. Tym razem też kilka udało nam się znaleźć.

Feria barw i faktur na Interior Deign Forum

Od zatrzęsienia katalogów i różnego rodzaju próbek można było na tych targach dostać zawrotu głowy. My oczywiście szukamy charakterystycznych wzorów i tkanin w bardzo dobrej jakości. Na Interior Design Forum zachwyciło nas wiele tkanin zasłonowych, których gramatura jest na tyle ciężka, że mogą być także tkaninami obiciowymi. Widziałyśmy też piękne dywany wyplatane ręcznie, które idealnie pasowały do tkanin wełnianych, w 100% naturalnych.

interior design forum tkaniny naturalne

dywany wyplatane ręcznie

Zasłony o wielu kolorach i wzorach

Piękna zasłona to jeden z tych dodatków we wnętrzach, który potrafi nadać całości aranżacji wyjątkowości, elegancji i klasy. Nic więc dziwnego, że każdy, kto zajmuje się profesjonalnie lub hobbystycznie projektowaniem wnętrz, przywiązuje dużą uwagę do tkanin zasłonowych. Zasłona oprócz funkcji stricte użytkowej i tej ozdobnej, odgrywa we wnętrzu jeszcze trzecią rolę – akustyczną. Jeśli więc w naszym mieszkaniu słychać echo lub sąsiadów, zasłona może zniwelować niepożądane dźwięki. Na targach wpadło nam w oko kilka ciekawych wzorów.

tkaniny zasłonowe wzorzyste

Piękne tkaniny obiciowe

Na targach zobaczyłyśmy także cudowne tkaniny obiciowe. Ponieważ nadal panuje moda na welurowe sofy i fotele, także tu ich nie brakowało. Naszą uwagę zwróciły jednak bardziej tkaniny wyglądające jak płótno. Bardzo wytrzymałe, kolorowe i niesamowicie drogie… Metr kwadratowy takiej tkaniny to ok. 1200 zł! Nie brakowało także tkanin we wzory florystyczne i kwiatowe – idealne do wnętrz w stylu prowansalskim czy angielskim.

welurowe obicia

W ramach podsumowania warto jeszcze raz podkreślić, że targi Interior Design Forum mają potencjał. Miłym uzupełnieniem w przyszłości mogłyby być np. tapicerowane meble czy dodatki nie tylko dla projektantów wnętrz, ale także dla osób interesujących się stylizacją i aranżacją przestrzeni. Byliśmy w minionym roku, byliśmy w tym, do zobaczenia za rok!

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj