Wanna wolnostojąca dla Królowej relaksu – Dominika Rostocka

0
6411
Projekt: Dominika Rostocka

Po całym dniu w pracy, stresach i wyrzeczeniach czasem warto poczuć się jak prawdziwa królowa. Już w czasach antycznych praktykowano długie kąpiele w wannie wypełnionej kozim mlekiem i płatkami róż. Dziś żyjemy w takim pośpiechu, że wanna wolnostojąca to rarytas. Jeśli jednak mamy możliwość wydzielenia w domu jednego pokoju na dużą łazienkę, zróbmy tam sobie raj.

Pokój kąpielowy to część kultury naszego życia

Pokój kąpielowy to coś więcej niż łazienka, to część kultury naszego życia. To miejsce do odpoczynku, do relaksu, makijażu i… dziś salon łazienkowy stał się również miejscem reprezentacyjnym – mówi Dominika Rostocka promująca w Polsce wnętrza wyjątkowe pod każdym względem.

wanna wolnostojąca w pokoju kąpielowym Projekt: Dominika Rostocka
Projekt: Dominika Rostocka

Wanna wolnostojąca potrzebuje przestrzeni

Pokój kąpielowy powinien być na tyle duży, by można było poczuć w nim wolność i niespieszność. Planując go, warto więc pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad, o których wspomina Dominika Rostocka: Aby pomieszczenie można było nazwać pokojem kąpielowym, toaleta musi znajdować się w oddzielnym pomieszczeniu. Bardzo często toaleta i prysznic są umieszczane za dodatkowymi drzwiami, tak aby pierwsza część zyskała funkcje związane z przyjemnością i pielęgnacją ciała.

pokój kąpielowy z wanną wolnostojącą Projekt: Dominika Rostocka
Projekt: Dominika Rostocka

Pokój kąpielowy może być na przykład częścią strefy nocnej w mieszkaniu lub domu. Wystarczy oddzielić go od części relaksacyjnej np. szklaną ścianą.

Projekt: Dominika Rostocka
Projekt: Dominika Rostocka

Źródło: untiltheverytrend.com

Salony kąpielowe stają się przedłużeniem sypialni. Zyskują miejsce do makijażu. Czasem również ustawiane jest na stałe wkomponowane w przestrzeń łóżko do masażu i zabiegów kosmetycznych – dodaje Dominika Rostocka. Można zaryzykować tezę, że pokój kąpielowy to takie domowe spa.

Jakimi materiałami wykończyć pokój kąpielowy, radzi Dominika Rostocka

Tak wysublimowane pomieszczenie w domu zasługuje na wysoki standard wykończenia. Najbardziej więc sprawdzają się aranżacje w stylu klasycznym z dodatkiem złota i marmuru. Warte uwagi jest też zastosowanie drewna w połączeniu z bielą i kamieniem jak w prawdziwym spa. Obowiązkowo w tak wyjątkowej przestrzeni wanna powinna stać pod oknem, a samo pomieszczenie zasługuje na wykończenia z gustem i w dobrych materiałach.

Projekt: Dominika Rostocka
Projekt: Dominika Rostocka

Źródło: dwell.com

pokój kąpielowy wanna wolnostojąca

Źródło: dezeen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here