58. edycja Salone del Mobile.Milano: hołd Leonarda da Vinci

0
2686

To już 58. edycja Salone del Mobile.Milano

58. edycja Salone del Mobile.Milano odbędzie się w dniach od 9 do 14 kwietnia w Rho Fiera Milano. W związku z „nowym podejściem” zapoczątkowanym Manifestem w 2018 roku, Salone del Mobile.Milano kładzie nacisk na to, by w tym roku przenieść się do centrum samego Mediolanu.

Hołd dla Leonarda da Vinci

58. edycja Salone del Mobile.Milano ma przedstawiać nowe formaty wystaw i hołd Leonarda. W tym roku na cześć Leonarda da Vinci, Salone del Mobile dodaje nowy termin „pomysłowość” do swojego Manifestu. Stanowi on nieodłączną część DNA wydarzenia oraz firm, marek i projektantów, które odniosły sukces, a także służy jako hołd dla wielkiego Mistrza.

https://www.leonardodavinci.net
LeonardoDaVinci
https://globalizationicas.com

Manifest poświęcony jest pomysłowości, zdolności tworzenia i myślenia. To one uruchamiają nowe sposoby widzenia świata i wymyślania rozwiązań. Rozwiązań, w których projekt przyczynia się do dobrobytu człowieka i społeczeństwa. Mamy walczyć o takie właśnie wielkie talenty i je kultywować.

Siła manifestu

Poprzez Manifest, Salone del Mobile.Milano wzywa do emocjonalnego i intelektualnego zaangażowania wszystkich swoich uczestników. Mamy dążyć do dalszego rozwoju umacniającego wiodącą rolę, jaką wydarzenie i miasto wykształciły na przestrzeni lat. Miasto, które w coraz większym stopniu przyciągają nowe projekty i talenty.

„Pomysłowość”

Claudio Luti, prezes Salone del Mobile, powiedział: „W tym szczególnym okresie wielkiego sukcesu dla Mediolanu ważne jest skonsolidowanie siły przyciągania Salone del Mobile, oferując odwiedzającym nie tylko szeroką gamę produktów, ale przede wszystkim możliwości międzynarodowego oglądu i refleksji nad związkiem między kreatywnością a biznesem. (…) Nowo używane w manifeście słowo jest „pomysłowością”, czyli inteligencją jako wyzwalaczem kreatywności, sensem talentu i genialną umiejętnością tworzenia i myślenia.  (…) Słowo to stanowi zaproszenie do patrzenia w przyszłość, aby nie spocząć na laurach, aby uwierzyć, że wszystko można zawsze odkryć na nowo i odkryć na nowo świeżym spojrzeniem, które patrzy w przyszłość. „Pomysłowość” również składa hołd dla Leonardo da Vinci, w roku 500 rocznicy jego śmierci. Mistrza wszystkich twórców, prekursora związku między twórcą a przedsiębiorcą. Człowiekiem postępu, przyszłości i teraźniejszości, który przybył do Mediolanu właśnie w celu rozwinięcia relacji z formą tworzenia.”

Uczczenie Mistrza

Dodanie słowa „pomysłowość” do Manifestu w 2019 r. Jest celowym hołdem złożonym Leonardo da Vinci w pięćsetną rocznicę jego śmierci. Wielki Mistrz opuścił wyrafinowane miasto Florencja, kolebkę renesansu w 1482 roku. Wyjechał do Mediolanu – miasta
które było już w centrum jednego z najbardziej produktywnych regionów. Mediolan był otwarty na wszelkiego rodzaju rozwój technologiczny i Leonardo wiedział, że Ludovico Sforza będzie bogatym i hojnym patronem. Pracował tu jako artysta, architekt, inżynier i naukowiec przez ponad dwadzieścia lat. Pozostawił niezatarte ślady swojego przejścia.
Twórcza siła Leonarda, jego status jako rozpoznawalnej na całym świecie ikony, a także jego innowacyjna, otwarta i wielowymiarowa osobowość, stanowią więc ważny atut miasta, świadomego spuścizny własnej przeszłości. Właśnie dlatego postanowiono uczcić Leonardo w samym sercu Mediolanu. Przy śluzie Conca dell’Incoronata, powstanie wyjątkowa i niezwykle sugestywna instalacja poświęcona jego blaskowi i studiom nad wodą.

Obiecujemy być na miejscu i przywieźć kolejną porcję trendów jak w zeszłym roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj