Stare wnętrze? Dodaj koloru!

0
2024
różowe-ściany-piękne-wnętrze-stare-inspiracje-korytarz

Stworzenie pięknego i charakterystycznego wnętrza nie zawsze wymaga totalnej jego przebudowy i gruntownego remontu. Czasami wystarczy wprowadzić jedynie drobne zmiany koncepcji, czasami przemalowania ścian, a czasami jedynie wymiana pojedynczych mebli i dokupienie ciekawych dodatków. Mieszkanie, o którym opowiemy dziś to stare wnętrze, które architekci odmienili dzięki wprowadzeniu drobnych zmian i wprowadzeniu intensywnej palety kolorów!

Stare wnętrze pełne kolorów!

Mieszkanie znajduje się w hiszpańskim mieście Bilabo. Jego właścicielka to młoda kobieta, która po latach mieszkania za granicą postanowiła powrócić do rodzinnego miasta. A więc głównym zadaniem autorów projektu, architektów lokalnego studia Azab, było odświeżenie mieszkania niskim kosztem. W taki sposób postanowiono zachować urok i charakter wnętrza lat 70. i wprowadzić jedynie skromne zmiany strukturalne, stawiając na odważną kolorystykę.

kuchnia-inspiracje-kafelki-płytki-kran-zlew

Kilka słów o zmianach w projekcie

Dawny plan mieszkania zakładał niezbyt wygodny układ komunikacyjny. Dlatego architekci, mając do czynienia z napiętym budżetem, postanowili rozwiązać właśnie ten problem. A zetem łazienki przeniesiono bliżej nocnej strefy wnętrza, tak aby zwolniło się miejsce dla kuchni, która stała się aneksem w części dziennej.

Co ciekawe, większość elementów wyposażenia mieszkania pozostała bez zmian. Mimo swojego dawnego pochodzenia, drewniane półki, szafki, czy też podłoga zostały jedynie odnowione i doskonale wpasowały się w koncepcję wnętrza. Taki zabieg oprócz oszczędzania budżetu miał na celu zachować oryginalność i charakter przestrzeni mieszkania.

drewniana-półka-inspiracje-roślina

Prawdziwa eksplozja kolorów!

Głównym wyróżnikiem tego projektu jest paleta kolorystyczna, na którą zdecydowali się jego autorzy. Wyróżniono więc kolorami oddzielne pomieszczenia mieszkania, tak, aby nadać mu szczególnego charakteru. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów wnętrza jest korytarz pomalowany w intensywnym kolorze gumy balonowej. Jednak głównymi kolorami, które pojawiają się w tym wnętrzu pozostają biel i różne odcienie zieleni, pokrywają więc większość ścian mieszkania.

różowe-ściany-piękne-wnętrze-stare-inspiracje-korytarz

Oprócz wyżej opisanych kolorów, w projekcie pojawiły się również i inne, na przykład turkusowy (pojedyncza lampa wisząca) czy czerwony (odnowione szafki i pułki na książki). Takie akcenty pomogły stworzyć dosyć efektowną aranżację.

stare-wnętrze-inspiracje-drewno-lampa-szafa-półka-podłoga

Źródło: materiały prasowe, Studio Azab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj