Pomysły na wnętrze – najpopularniejsze desenie dodatków

0
3093
pomysły-na-wnętrze-inspirace-desenie-najpopularniejsze-wzory-poduszki

Współczesne tendencje projektowania wnętrz dążą ku temu, by każda przestrzeń miała swoją unikalną ideę i charakter. Nie mniej jednak ciężko jest sprzeciwiać się modnym kierunkom oraz ogólnym trendom, które panują w tej branży. W taki sposób pojawia się wiele ciekawych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w pracach różnych projektantów w pewnym zakresie czasowym. Do nich zaliczamy nie tylko kolory i materiały, ale również desenie. Oto najpopularniejsze pomysły na wnętrze, czyli desenie, na które warto zwrócić uwagę!

Pomysły na wnętrze – wzory dodatków aranżacyjnych

Desenie inspirowane naturą

Wzory i motywy inspirowane naturą odnajdują swoje miejsce we wnętrzach już od kilku lat. Za każdym razem projektanci odrywają nowe ujęcie tych deseni. Jeszcze w zeszłym roku szczególną popularnością cieszył się wzór tropikalnych palm, bananowców i monster. A zatem w tym roku z perspektywą na kolejne sezony, projektanci zwracają się ku bardziej bliskim nam wzorom – liściu paproci, kwiatom piwonii czy ogólnemu wizerunkowi zielonego gaju i lasu.

Geometryczne wzory i motywy

Dla tych, kto nie lubi wprowadzać obrazowe desenie do wnętrz, doskonale sprawdzą się geometryczne wzory i abstrakcja. Te motywy to oryginalny sposób, by rozprowadzić po przestrzeni charakterystyczne elementy akcentowe, nadające mu wyjątkowego klimatu, który chce się poznawać. Oprócz tego istnieją nie mniej ciekawe propozycje dekoracyjne, łączące abstrakcję z rzeczywistymi obrazami – takie desenie dodają wnętrzom złożoności i artystycznego ujęcia.

Pomysły na wnętrze w stylu boho

Styl boho charakteryzuje eklektyzm, a więc we współczesnych wnętrzach nie może zabraknąć gustownej mieszaniny różnych stylów. Klasyczne elementy, etniczne wzory i nowoczesne motywy w lekkim ujęciu stylistyki boho to również jeden z trendów współczesnego projektowania.

Perskie desenie w nowym ujęciu

Vintage oraz odwołania się do starych trendów to jeden z charakternych dla współczesnego designu elementów. Od lat znamy się z klasycznymi wzorami perskich dywanów, otóż powrócą one i do nowoczesnych wnętrz. Zatem odchodząc od swojego klasycznego ujęcia, perskie motywy mogą stać się elementem akcentowym w aranżacji każdej przestrzeni. Szczególną popularnością cieszy się traktowanie perskiego wzoru zatarciami, czyli postarzany motyw dywanu to coś, czego nie może zabraknąć w wielu współczesnych wnętrz.

Źródło: materiały prasowe, 9design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj