Nowoczesny dizajn z prostych materiałów

0
1749
nowoczesny-dizajn-biuro

Z doświadczenia wiemy, że wyrafinowany i nowoczesny dizajn to nie zawsze zasługa drogich i złożonych materiałów. Żeby stworzyć wprawdzie atrakcyjne wnętrze, najważniejsze jest mieć świadomość koloru, materiału i faktury. Dzięki takiej świadomości i bezmiernej kreatywności architektów projektu powstało bardzo ciekawe biuro w Kijowie.

Nowoczesny dizajn w radzieckim budynku przemysłowej dzielnicy

Wnętrza tego biura zajmują 1120 metrów kwadratowych przestrzeni w pomieszczeniu dawnej radzieckiej fabryki w mieście Kijów, Ukraina. To wnętrze zaprojektował twórczy duet architekta Artema Trigubchaka i projektantki Lery Bruminej na zlecenie ukraińskiej firmy deweloperskiej Kovalska.

Główną inspiracją autorów projektu było pochodzenie budynku oraz jego fasada. Zamiłowanie w radzieckiej architekturze sprawiło, że postanowiono stworzyć wygodną i nietuzinkową przestrzeń, która nie naruszy kontekstu projektu. Te założenia przełożyły się przede wszystkim na dobór materiałów, a więc beton, lastryko, szkło oraz inne charakterystyczne dla czasów radzieckich materiały połączyły się w harmonijną i nowoczesną całość.

inspiracje-prl-architektura

Plan i aranżacja przestrzeni biurowej

Biuro zajmuje dwa piętra budynku. Pierwszy poziom zaprojektowano, by ułatwić kontakt z klientem. Znajduje się tu recepcja, biblioteka produktów, małe biuro oraz kuchnia. Natomiast drugi poziom dedykowano pracownikom, a więc stworzona dla nich wygodną do pracy prywatną przestrzeń. Znajdują się tu biurowe pokoje oraz sale konferencyjne.

Biorąc pod uwagę fakt pochodzenia budynku, który nie zakłada dużej ilości przenikającego do środka światła, autorzy rozwiązali ten problem, używając przeszkleń zamiast tradycyjnych ścian pomiędzy pomieszczeniami wnętrza. Warto zauważyć, że użyte szyby mają specyficzną teksturę, a więc tworzące się efekty świetlne dodają wnętrzom biura bardziej charakterystycznego klimatu.

Nowoczesny dizajn – kolory

Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, to szczególną uwagę przyciąga jego paleta kolorystyczna. A więc postawiono na dosyć stonowane odcienie intensywnych kolorów. Mimo dużej ilości specyficznych barw autorom projektu udało się stworzyć bardzo harmonijny klimat. W dużej mierze taki efekt osiągnięto dzięki dobrej proporcji kolorów oraz kontrastu, który pojawia się w każdym pomieszczeniu biura.

Źródło: materiały prasowe, Artem Trigubchak i Lera Brumina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj