Rzemiosło artystyczne, czyli sztuka zamknięta w poduszce

1
2502
rzemiosło-artystyczne-inspiracje-obraz-szkic-poduszka

Sztuka to nieodłączna część projektowania wnętrz. Kompleksowe podejście do stworzenia oryginalnej przestrzeni polega na doborze odpowiednich dodatków. Gdyż nic nie uzupełni przestrzeń lepiej od charakterystycznych dzieł artystów. Mogą to być obrazy, rzeźby lub rysunki. Jednakże największe wrażenie sprawia sztuka wkomponowana w przedmioty użytkowe. Wśród naszych ostatnich odkryć znalazło się rzemiosło artystyczne projektantki Mai Laptos, która we współpracy z Agnieszką Leszczyńską-Mieczkowską potrafiła zamknąć dzieło sztuki w welurowej poduszce.

Rzemiosło artystyczne – poduszki Mai Laptos

Poduszki Mai Laptos to ekskluzywne dodatki do wnętrz dla każdego, kto ceni oryginalność i jakość w przedmiotach, którymi otacza się na co dzień. Wyróżnikiem prac projektantki są nietuzinkowe hafty i szczególna dbałość detale. Niedawno zapowiedziano nową kolekcję poduszek, które połączą tradycyjne dla marki elementy z prawdziwą sztuką. Otóż we współpracy z artystką Agnieszką Leszczyńską-Mieczkowską (pseudonim artystyczny AINA) powstaje seria poduszek ART, która już całkiem niedługo pojawi się w sprzedaży.

Zapowiedź nowych dzieł

Zapowiedzią najnowszej kolekcji Maja Laptos Studio x AINA stała się niezwykła welurowa poduszka dekoracyjna, która swobodnie łączy w sobie szkic, obraz, haft oraz fizyczność. Ten wyjątkowy projekt inspirowany jest obrazem „He is from Her” z cyklu prac, gdzie malarskie motywy
sprowadzone zostały do linearnej syntezy kolorystycznie
komponowanych na potrzeby Maja Laptos Studio.

obraz-poduszka-inspiracje-szkic-rysunek-sztuka

Kreska, która przewędrowała z obrazu do haftu na subtelnej tkaninie, oddaje ruch pędzli i ołówka. Dlatego poduszka Art No1 stała się kompozycją, która ilustruje artystyczną dynamikę oraz jednocześnie zatrzymanie. W taki sposób dzieło to doskonale odnajduje się zarówno wśród spokojnych i surowych barw, jak i żywych jaskrawych kolorów.

A zatem aksamitna poduszka z haftem męskiej twarzy Art No1 to pierwszy projekt z nowej serii ART, w której sztuka wpleciona jest w nici i oddana w hafcie. Takie przeniesienie motywów artystycznych na przedmioty użytkowe jest kluczowe przy kreowaniu oryginalnych przestrzeni. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne dzieła tej kolekcji!

Źródło: materiały prasowe, Maja Laptos Studio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here