Wystrój restauracji, w którym chcesz się rozglądać!

0
2859
wystrój-restauracji-inspiracje-wnętrze-drewno-rattan

Nie zaprzestaniemy twierdzić, że meble i dodatki wykonane z drewna oraz innych materiałów pochodzenia naturalnego najlepiej kształtują charakter wnętrza. Dlatego nawet najbardziej surowa przestrzeń poprawnie uzupełniona w naturalne materiały może nabyć zupełnie nowego klimatu. Przykładem takiej metamorfozy jest wystrój restauracji w Sydney, gdzie drawnianie i ratanowe dodatki diametralnie zmieniły jej wygląd.

Wystrój restauracji – zdjęcia historycznego dziedzictwa

Włoska restauracja Glorietta znajduje się w świeżo wybudowanym wieżowcu biznesowej dzielnicy Sydney, Australia. Za projekt tego wnętrza odpowiadają architekci z lokalnego biura projektowego Alexander & Co. Głównym wyzwaniem, które inwestorzy postawili przed projektantami, było stworzenie „historycznego dziedzictwa” z zupełnie nowego miejsca. Postawiono więc wyłącznie na profesjonalizm i kreatywne podejście studia, które swoją drogą, z sukcesem pokonało to zadanie.

Główne elementy wystroju

Żeby przebić zimną powłokę komercyjnego budynku, architekci postanowili wykorzystać materiały, które utworzą efekt kontrastu. Strzałem w dziesiątkę było użycie naturalnych materiałów, takich jak drewno oraz plecionki z rattanu. Takie rozwiązanie pozwoliło wprowadzić klimat gorących Włoch do wnętrza pełnego szkła i betonu.

Jak we Włoszech…

Tysiące zdjęć referencyjnych Włoch, pozwoliło architektom nie tylko dobrać odpowiednie zestawienie materiałów, ale również stworzyć wspaniałą koncepcję wnętrza. Otóż jednym z najciekawszych zabiegów, wykorzystanych w tym projekcie są siatki plecione z ratanu, które zwisają z sufitu. Po pierwsze, zakrycie metalowych instalacji sufitowych pozwoliło jeszcze lepiej oddać charakter restauracji. A po drugie, swoiste obniżenie sufitu stworzyło bardziej przytulny, sprzyjający wypoczynku klimat.

Kolejnym ciekawym aspektem, który oddaje atmosferę Włoch, jest ustawienie stołów. Warto zauważyć, że restauracja to jedno wielkie otwarte pomieszczenie, a więc wykorzystując ten aspekt, architekci dobrali stoły i ławki, których układ pozwala odwiedzającym na prawdziwą włoską integrację przy stole.

Ostateczne wrażenie wystroju restauracji Glorietta kreują elementy dekoracyjne. Oprócz zdobionych krzeseł różnych kształtów, we wnętrzu pojawiają się liczne rzeźby, obrazy, wazony i rośliny. Takie uzupełnienie przestrzeni tworzy jego ostateczny wizerunek i darzy odwiedzającym poczucie przebywania w prawdziwej oazie włoskiej historii.

Źródło: materiały prasowe, Alexander & Co

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj