Przytulny salon, kuchnia i jadalnia z roletami rzymskimi

1
2289
Przytulny-salon-kuchnia-jadalnia-rolety-rzymskie

Zazwyczaj wystrój okien zostawiamy sobie na sam koniec urządzania wnętrza. Jeśli jednak chcemy, aby w naszym domu znalazła się ciepła kuchnia, przytulny salon oraz atrakcyjna jadalnia, bez aranżacji okien możemy o takim efekcie zapomnieć.

Jadalnia i kuchnia

Spójność aranżacji całego wnętrza jest niezwykle ważna. Wybierając rolety, firany czy zasłony na okna, które znajdują się w tym samym pomieszczeniu, powinny do siebie pasować. Nawet jeśli jedne okna należą do kuchni, drugie do jadalni a kolejne są w strefie salonu. Tak było w przypadku tego wnętrza.

kuchnia-jadalnia-rolety-rzymskie

Najdłuższy ciąg okien znajduje się nad blatem szafek kuchennych. Kolejne okna należą już do strefy ze stołem jadalnianym. Nie wyobrażam sobie, aby w takiej sytuacji w jednych oknach znajdowały się np. niepasujące zupełnie do reszty zasłony.

Przytulny salon to nie tylko meble, ale również odpowiednio dobrane tkaniny. Materiały wybierane na sofę, fotele czy dywan powinny ze sobą współgrać. Ważne, aby pamiętać o dodatkach, jakie planujemy dodać do wnętrza. Materiały, które wybierzemy, będą bowiem stanowiły dla nich tło. Wiedząc, że w pomieszczeniu zagości wiele roślin, powinniśmy np. zrezygnować w tego motywu na tkaninach.

jadalnia-rolety-rzymskie-stół

Przytulny salon

Z racji na to, że okna pokrywają dosyć dużą powierzchnię, mogą znacznie ingerować w wystrój. To rolety, firany czy zasłony stanowią często tło do aranżacji. Tkanina, jaką wybierzemy, może nawet zupełnie zmienić styl naszego wnętrza.

My zdecydowaliśmy się na wybór tkany niemal białej LUX 115. Jest to wysokiej jakości tkanina poliestrowa, odporna nie tylko na zniszczenia, ale również na zabrudzenia. Chyba wszyscy wiemy, jak uniwersalnym kolorem jest biały właśnie, więc materiał łatwy do czyszczenia jest na wagę złota. Tego typu tkaniny świetnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim lub boho.

salon-kuchnia-jadalnia-rolety-rzymskie-fotel-w-kwiaty

My zdecydowaliśmy się uszyć rolety na wymiar i zamówić je na DekorujOnline.pl. Okna w tym wnętrzu dochodzą niemal do sufitu. Chcąc zapewnić niekolizyjne ich otwieranie, wybór padł na rolety montowane do ramy okna. Takie rolety zamontować można samodzielnie! Dostajemy rolety opisane według każdego okna z wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu.

Przytulny-salon-kuchnia-jadalnia-rolety-rzymskie

Niezwykle pomocne jest to, że producent udostępnia dokładne wytyczne do tego, jak powinniśmy wykonać pomiar do zamówienia. W naszym przypadku:

  • Szerokość rolety = szerokość od połowy ramy okna do klamki
  • Wysokość rolety = od górnej krawędzi ramy okna do dolnej krawędzi ramy okna
Materiał pomocniczy do wykonania pomiarów przed zamówieniem od dekorujonline.pl

Zachęcamy do tego, aby nie zapominać o aranżacjach okien w naszych domach. Tak łatwo je zamówić i zamontować. Jak już zagoszczą na waszych oknach, trudno będzie zrozumieć, czemu wcześniej tego nie zrobiliście 🙂

1 KOMENTARZ

  1. Piękne wnętrza i tak doskonale zaprojektowane. Sama mam tylko niewielkie mieszkanie, stąd wiem, jak trudno urządzić taką przestrzeń, żeby była funkcjonalna i w dodatku elegancka. Po remoncie, który pochłonął niemal cały mój budżet myślałam, że nie starczy mi już środków nawet na krzesła;) Okazało się jednak, że znajomi podrzucili mi namiary na sklep Edinos.pl, gdzie zaskoczyły mnie ceny, a przede wszystkim jakość mebli. Wybaczcie małą reklamę, ale uważam, że w obecnej sytuacji po prostu warto walczyć o takie miejsca, żeby dać im szansę, bo naprawdę dbają o klienta. Ja robiłam zakupy online pierwszy raz, jeśli chodzi o meble, więc naprawdę obsługa mnie zaskoczyła in plus!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj