Witaj w domu! – „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!” – 30 lat IKEA

0
1475

Mamy dla was bardzo ciekawą propozycję spędzania czasu! Dlatego pragniemy wam przedstawić świetne wydarzenie organizowane w Warszawie! Nie możecie go ominąć! Jest to wystawa poświęcona IKEI w Polsce. Wiecie, że początki IKEA w Polsce sięgają 1961 roku? Dlaczego? Ponieważ w tym roku marka złożyła zamówienie na pierwszy mebel wyprodukowany w polskiej fabryce. Z kolei pierwszy sklep IKEA został otwarty na warszawskim Ursynowie we wrześniu 1990 roku. Od tego momentu minęło już 30 lat, które na zawsze pozostaną w sercach wielu mieszkańców stolicy. Krótko podsumowując, IKEA wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy chcą się z nami podzielić historią ostatnich trzech dekad i pokazać dynamiczne zmiany miasta i życia jego mieszkańców w tym czasie. W rezultacie współpracy powstała wystawa „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!” zlokalizowana w przestrzeni Akademii Sztuk Podziemnych przy stacji metra Wilanowska. W podróż w czasie można wyruszać, ponieważ wystawa już ruszyła od 8 grudnia br.

Witaj w domu! Pierwszy sklep IKEA

Rok 1990 to czas dynamicznych zmian w Warszawie. To w tym okresie trwa budowa pierwszej linii metra ze stacją „Kabaty”, a mieszkańcy mają coraz większy wpływ na swoje otoczenie i jego funkcjonalności. Miasto staje się po pierwsze nowoczesne, po drugie wygodniejsze i po trzecie bardziej estetyczne. Jednak to również czas, gdy w Warszawie został otwarty pierwszy sklep IKEA!

witaj w domu wystawa Ikea
witaj w domu wystawa Ikea

Przenieś się w czasie do lat 90 i spójrz w lepszą przyszłość!

Co kojarzymy ze sklepem IKEA? Ogromną powierzchnię samego sklepu a dodatkowo, przygotowaną ekspozycję gotowych wnętrz. IKEA od lat nas inspiruje! W tamtym czasie było podobnie. Ponieważ pierwszy sklep liczył około 1000 m2, a klienci mogli korzystać z ekspozycji kliku gotowych wnętrz, co było nowością dla odwiedzających w ówczesnych czasach. Obecnie IKEA na stałe wrosła w tkankę miejską stolicy i zagościła w domach jej mieszkańców

witaj w domu wystawa Ikea

Jak wygląda Warszawa z perspektywy ostatnich 30 lat?

Wystawa „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!” została zorganizowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz IKEA. Przede wszystkim pokazuje, jak przez 30 lat zmieniało się miasto, nasze domy i życie. Co musicie wiedzieć na pewno? Po pierwsze, że wystawa dla odwiedzających otwarta będzie od 8 grudnia 2020r. do 10 stycznia 2021r. Po drugie, gdzie musicie się udać, by wystawę zobaczyć? Plansze zawisną w przestrzeni Akademii Sztuk Podziemnych, po wschodniej stronie antresoli stacji metra Wilanowska w Warszawie.

Jednak dla tych, którzy nie mogą osobiście odwiedzić wystawy, mamy dobrą wiadomość! Wystawę będziecie mogli także zobaczyć online, na stronie: https://www.ikea.com/pl/pl/campaigns/ikea-juz-od-30-lat-urzadza-w-warszawie-lepsze-zycie-pub82710d10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj