Przytulne wnętrze pełne drewnianych detali!

4
3315
przytulne-wnętrze-inspiracje-drewno-kanapa-bananowiec

Całym sercem kochamy drewno w realizacjach. Ten materiał nawiązuje do natury, więc dodaje wnętrzom ciepła, otula je wyjątkowym klimatem oraz nasyca niesamowitymi kolorami i fakturami. Przytulne wnętrze w Seattle, o którym dziś opowiemy, to wynik metamorfozy starego budynku, w którym drewno odgrywa główną rolę!

Przytulne wnętrze w Seattle – drewno w roli głównej

Amerykańska pracownia SHED jest odpowiedzialna za renowację starego modernistycznego budynku z 1951 roku. Takie domy są wyjątkowe, mają swój, wyjątkowy charakter i opowiadają historię sukcesu modernistycznego stylu. Jego właścicielem był Irwin Caplan, słynny amerykański ilustrator.

modernistyczny-budynek-industrialny-szyby-taras

Budynek znajduje się w dzielnicy Laurelhurst w Seattle. Jego nowi właściciele postanowili odnowić modernistyczne wnętrze i zaprosili lokalnych architektów, by zapewnili im komfortowe warunki dla rosnącej rodziny z dziećmi.

Projekt unikatowego budynku z historią

Budynek zaprojektowano w kształcie litery L i składa się on z dwóch poziomów. Taki plan zapewnia możliwość ułożenia wszystkich pomieszczeń mieszkalnych w sposób sprzyjający wygodnemu funkcjonowaniu we wnętrzu. Architekci chętnie skorzystali z takiej możliwości i przeprojektowali budynek, ponieważ pierwotny plan domu składał się z wąskich i niewygodnych pomieszczeń, które nie odpowiadały potrzebom klientów. Nowe, otwarte ułożenie pozwoliło rozszerzyć wnętrza i dodało około 23 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni.

biurko-biały-pokój-inspiracje-przytulne-wętrze jadalnia-przytulne-wnętrze-inspiracje-drewni

Drewno w roli głównej

Przytulne wnętrze domu kreuje przede wszystkim drewno. Ten materiał stał się więc głównym elementem, który przenika przez wszystkie pomieszczenia budynku. Na szczególną uwagę zasługuje wykończenie i aranżacja salonu z aneksem i jadalnią. Zacząć warto od modernistycznego wystroju, który nawiązuje do historii i charakteru budynku. W tym pomieszczeniu drewno również stało się kluczowym elementem wykończenia, a jego faktura i kolor na chwilę przenoszą nas w klimat egzotycznych krajów. Ten efekt wzmacniają rośliny użyte w aranżacji, między innymi bananowce. Warto wspomnieć również o sposobie doświetlenia salonu. Dzienne światło wpada do wnętrza poprzez duże panoramiczne okna i świetlik dachowy nad stołem barowym.

przytulne-wnętrze-inspiracje-drewno-kanapa-bananowiec świetlik-dachowy-białe-ściany kuchnia-z-jadalnią-inspiracje-drewno

Głównym atutem tego wnętrza jest niewątpliwie jego charakter. Stary modernistyczny budynek z nowoczesnymi wnętrzami to szczególnie inspirujące połączenie.

Źródło: materiały prasowe, SHED Architecture & Design

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj