Nietypowe mieszkanie ze sklejką w roli głównej

0
8224
apartament-w--paryżu-sklepka-jadalnia-ze-stołem-krzesła-inspiracje-nietypowe-mieszkanie

Żeby wnętrze wyglądało wyjątkowo, wcale nie potrzeba dużo elementów. Mieszkanie, które dziś Wam pokażemy, jest na to dowodem. Panują tu minimalizm, proste kształty i nienachalne kolory. To nietypowe mieszkanie jest pełne harmonii i wyjątkowego klimatu Azji. Jakże inspirujący projekt!

Nietypowe mieszkanie ze sklejką w roli głównej

Apartament znajduje się w Paryżu. Mieszka tutaj młoda rodzina z dzieckiem i kotem. Głównym pomysłem na wnętrze było połączenie dwóch poziomów w jedno spójne mieszkanie. Postawiono na proste kształty i kolory, dzięki czemu powstało jasne pełne harmonii wnętrze.

kuchnia-ze-sklejki-inspiracje-wnętrze-drewno-biel-nietypowe-mieszkanie

Materiały i nietypowe rozwiązania

Głównym elementem przewodnim, który pojawia się w każdym pomieszczeniu apartamentu, stała się jasna brzozowa sklejka. To rozwiązanie jest dość nietypowe, lecz w tym mieszkaniu prezentuje się wyjątkowo. W połączeniu z żywicą i szarością betonu sklejka stworzyła niepowtarzalny klimat spokoju i komfortu. Gdzie nigdzie, takie zestawienie nawiązuje do prostych idei azjatyckiego minimalizmu.

kuchnia-ze-sklejki-brzozowej-inpiracje-biel-wnętrze-nietypowe-mieszkanie-betonowy-sufit-miejsce-dla-kota inspiracje-kręcone-schody-drewno-sklejka-miinimalizm

Detale projektu – jak zaprojektowano nietypowe mieszkanie?

Autorami tego wnętrza są projektanci z francuskiej pracowni architektonicznej SABO project. To wielokrotnie nagradzana pracownia, która prowadzi swoją działalność w Paryżu oraz Nowym Jorku. W swoim nowym projekcie architekci pragnęli stworzyć coś wyjątkowego. Ich zadaniem było połączenie dwóch identycznych pomieszczeń, które znajdowały się na dwóch różnych poziomach.

nietypowe-mieszkanie-biel-drewno-sklejka

Niższy poziom projektanci zagospodarowali pod strefę relaksu. To piętro jest szczególnie chronione przed hałasem z sąsiedztwa, dlatego znajdują się tutaj, między innymi sypialnie. Drugi poziom mieszkania to otwarta przestrzeń, podzielona jedynie przesuwną ścianą ze sklejki. Takie rozwiązanie pozwala domownikom regulować funkcje pomieszczeń według aktualnych potrzeb. W jadalni znalazł się szereg półek ze sklejki, w tym miejscu postawiono dużą bryłę, która pełni funkcję domowej biblioteki.

salon-kanapa-fotele-minimalizm-proste-białe-wnętrze-betonowy-sufit-białe-ściany-sklejka sypialnia-łóżko-inspiracje-sklejka

Wyjątkowe rozwiązania dla kota

Główny poziom jest również domem dla kota. Projektanci zwrócili szczególną uwagę na jego potrzeby i upodobania. Powstały więc specjalne otwory, które w każdej chwili pozwalają kotu przemieszczać się dowolnie po piętrze. Dolny poziom jest odseparowany od kota za pomocą drzwiczek na schodach.

Źródło: materiały prasowe, SABO project

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj