Wnętrze restauracji polskiej kuchni w nowym wydaniu!

2
3889
wnętrze-restauracji-opasły-tom-inspiracje

Wnętrza restauracji, które serwują polską kuchnię, zazwyczaj odzwierciedlają autentyczne tradycje naszej kultury. Gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy wnętrze tego lokalu, byliśmy zachwyceni! Wnętrze restauracji Opasły Tom to nic innego jak unikatowe nowoczesne spojrzenie na wieloletnie tradycje.

Opasły Tom – wnętrze restauracji, która zaskakuje!

Wnętrze restauracji Opasły Tom można śmiało nazwać wyjątkowym doświadczeniem estetycznym. Lokal ma ponad 260 metrów kwadratowych powierzchni i aż dwa piętra wyjątkowych przestrzeni gastronomicznych. Dlatego na restaurację składa się kilka sal konsumpcyjnych, bar z czytelnią, winoteka, część fine-diningową oraz półotwartą kuchnię. Jest więc pełne spektrum możliwości!

wnętrze-restauracji-opasły-tom-inspiracje-granat

Koncepcja wnętrza

Autorami tego wyjątkowego projektu są architekci z pracowni projektowej BUCK.Studio. Realizacja wnętrza restauracji kryła w sobie spore wyzwanie. Głównym problemem był nietypowy układ funkcjonalny lokalu, który blokował możliwość scalenia kompozycji. Żeby więc uratować sytuację, projektanci postawili na bardzo ciekawe rozwiązanie, a mianowicie na nasycone barwy natury. Szałwiowy, koralowy i miodowy kolory stały się wspólnym mianownikiem projektu. Oprócz tego zastosowano kolejny trick, który z kolei nadaje wnętrzu szyku i elegancji. Chodzi o wysokie aksamitne blachy i zasłony, które układają się w równe fale, dodając ścianom efekt ruchu.

wnętrze-restauracji-opasły-tom-inspiracje

Elementy charakterystyczne

Wnętrze restauracji Opasły Tom, to złożone dzieło, które warto rozpatrywać w najmniejszych detalach. Dlatego w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na lampy. Unikatowy system oświetleniowy stworzono z różnego kształtu wykonanych ręcznie szklanych kloszy. Takiego zabiegu użyto, by współgrać ze skalą oraz funkcją pomieszczeń lokalu.

lapma-handmade-opasły-tom-inspiracje

Projektując wnętrze restauracji, architekci z BUCK.Studio umownie podzielili lokal na strefy. Górne piętro ma widok na historyczne budynki i służy jako miejsce na oficjalne spotkania. Z kolei poziom niżej panuje spokojna, kameralna atmosfery, która doskonale nadaje się na nieformalne rozmowy przy kieliszku wina. Mieści się tutaj piwniczka z winami oraz trzy charakterystyczne sale. W sali miodowej można podglądać pracę kucharzy, atramentowa z kolei jest idealna na degustację win z mieszczącej się tu winoteki. W sali szałwiowej odbywa się private dining.

Źródło: materiały prasowe, BUCK.Studio

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj