Wnętrza 2020 – pokochamy przepych, kicz czy japoński minimalizm?

0
2637
Wnętrza-2020-inspiracje

No i zaczynamy kolejne „lata dwudzieste”! Czym nas zaskoczą? Jakie kierunki przyjmie design. Co stanie się popularne w dekoracji wnętrz? Będziemy się bacznie przyglądać wszelkim ruchom! Właściwie to już zastanawiamy się, jak mogą wyglądać wnętrza w najbliższych latach. Wnętrza 2020 – czym właściwie design nowej dekady nas zaskoczy?

Wnętrza 2020 – futuryzm czy fanaberie?

Kiedy oglądamy tak wiele rzeczy, aranżacji czy wnętrz, zawsze zadajemy sobie pytanie: czy to jest ładne czy brzydkie? Tak już mamy w PoliszDesign. Dlatego u progu nowej dekady postanowiliśmy zerknąć na kilka trendów i zjawisk, by poddać pod dyskusję ich piękno tudzież brzydotę. Czy design będzie użytkowy czy tylko dekoracyjny? Widzimy też, że miniona dekada odkryła w branży sporą liczbę talentów, wyjątkowych mebli i wspaniałych realizacji, dlatego szczerze wierzymy, że kolejna przyniesie jeszcze więcej odkryć!

Czy pożegnamy się z tradycyjnym kształtem?

Wszystkie filmy i książki opisujące przyszłość naszej cywilizacji wyraźnie obrazują zupełnie inne kształty przedmiotów, których używamy na co dzień. Ostatnimi czasy podobne zjawisko obserwujemy również na wiodących targach wyposażenia wnętrz na świecie. Na Salone del Mobile w ubiegłym sezonie przedstawiono mnóstwo nietypowych mebli i aranżacji. Przyglądając się wielu ekspozycjom, bez przerwy zadawaliśmy sobie pytania typu: „Czy lampy już nie będą wyglądać jak lampy?” albo „Czy to naprawdę koniec tradycyjnych umywalek?”. Interesujące i bardzo ekscytujące zjawisko!

lampa-wisząca-bocci-abstrakcja-inspiracje
Bocci
lampa-wisząca-inspiracje-abstrakcja
Lasvit
Agape-umywalka-wolnostojąca-wnętrza-2020
Agape
Antonio-Lupi-umywalka-stojąca
Antonio Lupi

Zabawy z formą – abstrakcje i pop-art

Fuzja kolorów, odmienne kształty, dziwaczne dekoracje – czy wnętrza naprawdę mogą tak wyglądać? Po obejrzeniu niektórych wystaw doznaliśmy dużego szoku! Ciężko jest uwierzyć w taki kierunek projektowania w dzisiejszych czasach. Abstrakcja, awangarda i pop-art – te zjawiska odniosły swój triumf w XX wieku, a jak wiemy, moda jest cykliczna. Jedyne co nam pozostaje, to odczekać i zobaczyć czy wnętrza wrócą do takiego stylu. Tu granica między designem a kiczem jest bardzo cienka.

pop-art-inspiracje-wnętrza-2020-fotel-do-leżenia-rorkładany-abstrakcja
Seletti
Louis-Vuitton-fotel-karczoch-inspiracje-wntrze-2020-żółta-tapicerka-salone-del-mobile
Louis Vuitton
Kanapa-w-kształcie-hot-doga-inspiracje-pop-art-awangarda-abstrakcja-inspiracje-wnętrza-2020
Seletti
Altreforme-inspiracje-oudrowy-róż-fiolet-wnętrza-2020
Altreforme

Wnętrza 2020 – A może wielki powrót kultowych stylów?

Pamiętacie modę na luksusowe pałacowe wnętrz?a Błyszczące marmury, złoto, przeskalowane ozdoby, mnóstwo detali, wszystko, co jest duże i nawiązuje do bogatego stylu życia. My to dobrze pamiętamy, jak również próby wyposażenia skromnych powierzchniowo mieszkań w atrybuty pałacowego szyku. Jak myślicie, czy to zjawisko może przeżyć swoją druga młodość w nowym dziesięcioleciu XXI wieku?

iDogi-schody-marmurowe-krzyształ
iDogi

Jeszcze jednym stylem, który dosyć często bywa dziś wspominany, jest Art Deco. Mówi się, że styl powrócił. Owszem, pojedyncze wzory i inspiracje zaczęły przenikać do wnętrz, lecz my dopiero przeczuwamy wielki powrót legendy!

Wpływ wschodnich tradycji na wnętrza nowej dekady

Od dłuższego czasu inspiracje wschodnimi kulturami przenikają nie tylko do wnętrz, ale także do innych obszarów naszego życia. Chociażby niesamowita popularność kuchni azjatyckiej dobrze obrazuje to zjawisko. Jednak jeśli chodzi o wnętrza, wpływ Azji jest niesamowity. Szczególną inspiracją dla wielu projektantów stał się japoński minimalizm i kształty, które go charakteryzują. Na targach branżowych ostatnimi czasy coraz częściej pojawiają się stoiska nawiązujące do tradycji Azji. Dlatego bardzo nas zastanawia, czy meble i wystrój w stylu dalekich krajów wschodnich przeżyją swój szczyt popularności w nowej dekadzie.

Agape-wanna-w-stylu-japońskim-inspiracje-wnętrza-2020
Agape
Moooi-kanapa-inspiracje-azją-dywan-ze-wzorem
Moooi

Jeszcze nie wiemy, co przyniesie nam następne 10 lat w towarzystwie designu, ale wierzymy w to, że będziemy przyjemnie zaskoczeni! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj