Pożary w Australii – jak pomagają architekci?

0
1847
pożary-w-australii-architekci-chcą-pomóc

Wszyscy doskonale wiemy, jaka tragedia spotkała Australię. Liczne pożary zagrażają życiu milionów dzikich zwierząt i ludzi, a strażacy robią wszystko, by uratować cały kontynent! Ludzie z całego świata łączą siły i organizują zbiórki pieniężne, żeby wspomóc kraj w kryzysie. Architekci też nie stoją obojętnie i oferują swoją pomoc ludziom, których dotknęły pożary w Australii.

Pożary w Australii – architekci łączą siły!

Pożary to częste zjawisko w Australii w tym sezonie. Jednak w tym roku sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ogień nie oszczędza nikogo, więc liczba poszkodowanych rośnie z każdą minutą. Architekci z Australii postanowili wesprzeć ludzi, którzy stracili swoje domy i mieszkania w konsekwencji katastrofy. Dlatego założyli stowarzyszenie, które zajmie się planowaniem i pomocą w odnawianiu uszkodzonych domostw.

Australijscy architekci oferują pomoc potrzebującym

Inicjatorem całej akcji i pomocy jest Jiri Lev, architekt i założyciel australijskiej pracowni projektowej Atelier Jiri Lev. W świetle rosnącej skali katastrofy Lev stwierdził, że samodzielne działania nie zapewnią ofiarom odpowiedniej pomocy. W rezultacie, powstał więc program Architects Assist, do którego dołączyły setki architektów. Od teraz każda ofiara dotknięta przez pożary w Australii ma możliwość uzyskać profesjonalną pomoc zupełnie pro bono.

Jaką pomoc oferuje Architects Assist?

Architects Assist proponują wsparcie osobom potrzebującym poprzez planowanie i projektowanie konstrukcji zastępujących ich utracone domy. Pomoc mogą uzyskać osoby prywatne, które straciły domy i mieszkania, a także małe przedsiębiorstwa i społeczności. Możliwe jest stworzenie projektów sklepów, hal, kościołów oraz teatrów. Obecnie stowarzyszenie Architects Assist jest na etapie oceny skali prac, kontaktowania się z ofiarami oraz dobierania odpowiednich specjalistów.

Inicjatywę wsparły setki architektów z całej Australii. Udział w programie wzięło ponad 300 pracowni architektonicznych, w tym wielokrotnie nagradzane przez Australijski Instytut Architektury. Oprócz architektów z zawodu, do programu dołączyło ponad 500 studentów i absolwentów architektury.

Brak obojętności i duże zainteresowanie problemem zwiastuje sukcesu programu. Dlatego mamy nadzieje, że w najbliższym czasie uda się nie tylko znaleźć sposób, by w końcu zapobiec katastrofie, ale i przywrócić spokój w Australii.

Źródło: materiały prasowe dezeen
Architects Assist

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj