Nordyckie piękno i minimalizm japoński – co z tego wyszło?

0
2309
japońska-restauracja-na-islandii-inspiracje-sofa-żółte-krzesło-palmy-piękno-i-minimalizm

Połączenie kultur i stylów to zawsze bardzo odważne i nieprzewidywalne rozwiązanie. Jednak gdy architektom uda się stworzyć taką kompozycję, może powstać naprawdę wyjątkowe wnętrze. Projektanci z pracowni HAF Studio stali się autorami niesamowitego wnętrza restauracji, które łączy w sobie nordyckie piękno i minimalizm japoński. Musicie zobaczyć tę realizację!

Nordyckie piękno i minimalizm japoński – to połączenie skrada serca!

Wyjątkowa japońska restauracja YUZU, o której dzisiaj mowa, powstała w Islandzkiej stolicy Rejkiawik przy niedawno odnowionej ulicy Hverfisgata. Nazwa lokalu pochodzi od japońskich owoców yuzu. Są to małe cytrusy, które stały się inspiracją dla inwestorów oraz autorów projektu. Ich cząstkę odnajdziemy nie tylko w każdym serwowanym daniu i napoju, ale także w wystroju wnętrza restauracji.

fasada-restauracji-beton-inspiracje-żółty-kolor-niebieski-piękno-i-minimalizm

Jak projektantom udało się połączyć estetykę odmiennych kultur?

Wnętrze restauracji Yuzu było od początku przestrzenią o dużym potencjale. To powierzchnia około 220 metrów kwadratowych. W tym miejscu spotykają się dwa zupełnie różne klimaty – nordycki i japoński. Kolory z całą pewnością zaczerpnięto z północnej kultury. Przewijają się tu głównie zimne odcienie niebieskiego i szarości. Japonia przejawia się w kształtach, drewnie oraz w roślinach, które ocieplają wnętrze i nadają mu przytulnego klimatu. Jak już wspomnieliśmy, główną inspiracją dla autorów wnętrza stały się owoce yuzu. Dlatego ich piękny żółty kolor potraktowano jako akcent w tej realizacji. W żółtym kolorze wykonano szybę, która oddziela kuchnię od sali, oraz postawiono designerskie krzesła na sali. Nordyckie piękno i minimalizm japoński doskonale więc uzupełniają się i tworzą harmonijną całość.

drewniany-bar-w-restauracji-japońskiej-piękne-wnętrze-inspiracje-niebieskie-zasłony-żółte-krzesło-betonowe-kafle żywica-drewno-we-wnętrzu-restauracje-piękno-i-minimalizm-niebieskie-zasłony-metalowe-krzesła drewniany-bar-w-restauracji-japońskiej-piękne-wnętrze-inspiracje-niebieskie-zasłony-żółte-krzesło-betonowe-kafle-metalowe-siedziska

Dlaczego wnętrze restauracji YUZU jest przytulne?

Gdy mówimy o tak dużych wnętrzach, często zastanawiamy się, dlaczego właściwie mimo swojego metrażu pozostają przytulne i klimatyczne jak w przypadku restauracji YUZU? Na tym przykładzie z łatwością możemy odpowiedzieć na to pytanie:

  • autorzy wprowadzili ciepłe akcenty kolorystyczne;
  • we wnętrzu pojawia się dużo drewna, które ociepla pomieszczenie;
  • sufity pomalowano na czarno, więc wydają się niższe;
  • obniżono oświetlenie;
  • wprowadzono ruchome strefy pomieszczenia (zasłony).

żywica-drewno-we-wnętrzu-restauracje-piękno-i-minimalizm-niebieskie-zasłony-metalowe-krzesła-rośliny żywica-drewno-we-wnętrzu-restauracje-piękno-i-minimalizm-niebieskie-zasłony-metalowe-krzesła

Stwierdzamy więc zgodnie, że takie lokale kochamy najbardziej! Odważne i nietypowe pozostają w naszej pamięci na dłużej!

Źródło: materiały prasowe, HAF Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj