Porządek w kuchni – jak poradzić sobie z „szufladą wstydu”

1
3359

Porządek w kuchni łatwo utrzymać tylko wtedy kiedy stołujemy się na mieście. Do takiego wniosku doszłam ostatnio, poruszając temat wcześniejszego poczynienia porządków świątecznych. Warto czy nie warto? Jak długo da się utrzymać porządek w naszej kuchni, jeśli na co dzień użytkujemy ją, gotując dla czteroosobowej rodziny? Do tego dochodzi pakowanie w nieskończoną ilość pudełek drugich śniadań dla dzieciaków do szkoły, lunchu do pracy i przekąsek na cały dzień. Oczywiście dodatkowo trzeba się dokopać do termosu na kawę, którą codziennie piję w samochodzie, jadąc do pracy.

Jak utrzymać porządek w kuchni ?

Okazuje się, że mimo najszczerszych chęci nasza szuflada, w której trzymamy wszystkie pudełka, słoiki, termiczne kubki i kilka przypadkowych produktów jest jedną wielką „szufladą wstydu”. Znalezienie odpowiedniej pokrywki do odpowiedniego pudełka to prawdziwe wyzwanie. Wszystko niesfornie lata po szufladzie przy próbie wyjęcia czegokolwiek. Też tak macie?

Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie

W poszukiwaniu sposobu na porządek w kuchni

Gdzie tu miejsce na uczenie dzieci odkładania rzeczy na miejsce? W „szufladzie wstydu” nic swojego miejsca nie ma. Postanowiłam rozprawić się z tym całym bałaganem i przetestować wkład do szuflad o tajemniczej nazwie SpaceFlexx. Czy taki wkład do szuflady może zagwarantować porządek w kuchni poprzez inteligentne przechowywanie? I jak my to w ogóle poskładamy? Na szczęście złożenie całości, mimo dużej ilości elementów okazało się dziecinnie proste i  zajęło około 10 minut.

Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka  Space Flex PekaZastanawiałam się, czy skoro sam organizer zajmuje już nieco miejsca w szufladzie, wszystkie nasze rzeczy się pomieszczą. Jak zabrałam się do pakowania, okazało się, że mogłam jeszcze kilka rzeczy dołożyć. Jako że nasza szuflada ma szerokość 80 cm, zrobiła się nam dodatkowa przegródka z boku na większe elementy.

Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka segregacja Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka segregacja

Porządek w kuchni na dłużej

Ewidentny plus tego rozwiązania jest taki, że gdy wyjmujemy pojedyncze pudełka, pokrywki lub słoiki, wszystkie inne pozostają na swoim miejscu. Nic się nie przewraca i wszystko mamy na widoku ponieważ nie układam niczego na sobie. Elastyczne taśmy idealnie dopasowują się do kształtu przechowywanych elementów. Gdyby coś do szuflady się wylało lub taśmy w inny sposób się zabrudziły można je śmiało wyprać w pralce.

Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka segregacja

Szuflady u przyjaciół

Czy tylko u nas w domu w szufladach z pudełkami panował chaos i bałagan? Otóż nie! Pozwoliłam sobie zajrzeć do szuflad u przyjaciół w nowym domu. Mimo że niedawno się wprowadzili, ich szuflada różniła się od mojej tym, że zdołali z pudełkami pomieszać jeszcze pokrywki od garnków i małe rondelki. Sprezentowałam im SpaceFlexx i są zachwyceni, że podzieliłam się sposobem na to, jak utrzymać porządek w kuchni.

Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka segregacja

Porządek w kuchni przechowywanie w szufladzie Space Flex Peka segregacja

Takie szybkie porządki w kuchni na prawdę się opłacają. Użytkujemy szufladę w nowym wydaniu już jakiś czas, a bałagan do tej pory nie powrócił i nie zamierzam go tam zapraszać 🙂

Dziękujemy marce PEKA za pomoc w przygotowaniu materiału.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj