Arena Design w Poznaniu walczy z podróbkami!

0
3489
Tartaruga, kolekcja FAV STUFF, kilim VASE, 2019, fot. Dawid Furkot

Z nieskrywaną ciekawością wybraliśmy się na konferencję otwierającą nadchodzącą edycję Targów Arena Design, które odbędą się już 25-28 lutego 20120 r. w Poznaniu. Wiele się mówi o młodych polskich projektantach, świeżym wzornictwie polskim. Niestety w Polsce głównie się o tym mówi, jednak zdecydowanie brakuje konkretnego wsparcia dla zdolnych grup projektowych czy designerów. A chodzi o wsparcie w kontekście ochrony praw autorskich, wsparcie promocyjne za granicą, ale także podobne wsparcie w Polsce. Organizatorzy wydarzenia planują rewolucję!

Targi Arena Design

Arena Design walczy z podróbkami – IP Friendly

Po raz pierwszy oficjalnie ktoś głośno powiedział: stop podróbkom! Grupa MTP, organizator Arena Design, podnosi temat naruszania praw własności intelektualnej podczas organizowanych przez siebie wydarzeń. Wraz z kancelarią SMM Legal zamierza więc wspierać wszystkich wystawców w zakresie szybkiego rozwiązywania sporów dotyczących własności intelektualnej. Ów program nazwano IP Friendly. Jego wdrożenie ma na celu szybkie i skuteczne reagowanie w przypadku zaistnienia sytuacji spornych. Dzięki takiemu podejściu twórcy i projektanci będą mogli uniknąć długotrwałych procesów sądowych. Wszelkie spory mają być rozstrzygane jeszcze w trakcie trwania targów. Niezależny i bezstronny arbiter, ekspert z zakresu prawa własności intelektualnej będzie odpowiedzialny za szybkie rozpatrywanie złożonych zgłoszeń. To jest jeden z najcenniejszych przekazów najbliższej edycji Arena Design.

Targi Arena Design 2020 to także wystawy, wykłady i wielu znakomitych gości

Arena Design to w dużej mierze bardzo ciekawe wystawy. Dlatego w nadchodzącej edycji obejrzymy:

  • FORMY PRZYSZŁOŚCI – STREFĘ POLSKICH PROJEKTANTÓW

  • STREFĘ WIZJONERZY POLSKIEGO WZORNICTWA – polskie marki promujące wzornictwo wizjonerskie i i zupełnie inne, świeże podejście do projektowania
  • AD ROOMS – pierwszą edycję kolejnego programu ARENA DESIGN 2020 skierowanego do twórców. ARENA DESIGN udostępni więc przestrzeń projektantom oraz biurom projektowym, którą ci będą mogli zaprojektować w swoim stylu, wykazując się kreatywnością i pokazując własny styl. Pierwszym biurem projektowym zaproszonym do udziału w tym programie będzie duet chmara.rosinke.Arena Design PoliszDesign Para stojąca na tle roślin urban joungleArena Design futurystyczny mebel Ad Rooms
  • Wystawę „Zasoby. Slow materials”. Będzie to ciąg dalszy wystawy z minionej edycji. Ile zajmuje wyprodukowanie materiału? Jak długo żyje on jako produkt? Ile czasu wymaga jego recykling? Kuratorka Agata Nawotny zaprezentuje szereg produktów powstałych z przetworzonych odpadów i resztek.
Arena Design Agata Nowotny na tle wystawy
Agata Nowotny, fot. Marek_Swoboda

Projektanci Roku 2020

Wystawa „Projektanci Roku 2020” to już druga edycja przeglądu prac młodych polskich projektantów wyróżniających się wyjątkowym poczuciem estetyki, dynamiką projektów oraz odpowiedzialnym i ekologicznym podejściem do wzornictwa. Tegorocznymi projektantami roku zostali: Jan Kochański, Tartaruga oraz UAUPROJECT. Maria Jeglińska-Adamczewska, dyrektorka kreatywna ARENA DESIGN, osobiście więc zaaranżuje specjalną wystawę prac zwycięzców.

#loveOriginal

Kopia – Inspiracja – Myśl równoległa – to wystawa Stowarzyszenia #loveOriginal, które uświadamia architektów, inwestorów, klientów o wartości oryginałów. Dlatego w tym roku twórcy wystawy otwarcie zadadzą pytanie: czym jest produkt „inspirowany”.

produkty inspirowanie podróbkiŹródło: mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj