take me HOME z kolekcją MILO od Lubo Majera

0
2348
take me HOME z kolekcją MILO od Lubo Majera

Ktoś mógłby rzec, że stolik kawowy to zwykły, użyteczny mebel. Tymczasem take me HOME odmienia jego oblicze w nowej kolekcji MILO projektu Lubo Majera. Stoliki kawowe i konsole z nowej serii to połączenie naturalnego dębu oraz aluminium w ciekawej, minimalistycznej formie. Stolik MILO OKRĄGŁY zdobył właśnie nagrodę German Design Award 2020! Postanowiliśmy więc poświęcić chwilę temu projektowi.

take me HOME z kolekcją stolików kawowych od Lubo Majera

Seria MILO w pomysłowy sposób interpretuje tak powszechny mebel jak stolik kawowy. Okazuje się, że stolik może przyjąć różne oblicza i jest trochę jak jeden z elementów układanki. Okrągły stolik MILO to dla laika mebel z półką pod wierzchnim blatem, na której może odłożyć gazetę. Tymczasem ten stolik potrafi się cudownie rozmnożyć. Wierzchnia jego część wykonana z dębu to jeden stolik, a wspomniana półka to blat drugiego stolika stworzonego z aluminium. Dębowy stolik idealnie dopasowuje się do dolnego, w którego nogach zostały wytłoczone otwory. W ten sposób z jednego stolika możemy mieć dwa niezależne meble, okrągły stolik z półką oraz szerszy stolik. Tę ostatnią opcję uzyskamy przez połączenie obu części – drewnianej i aluminiowej. Łącznikiem są nogi. Sprytne prawda?

Take me HOME stolik MILO

Stolik MILO jest przykładem mebla minimalistycznego, a jednocześnie wielofunkcyjnego. Możemy dopasować jego formę do aktualnych potrzeb. Jeśli mamy ochotę na kawę, wystarczy nam opcja nałożenia części drewnianej na aluminiową. Jeśli natomiast mamy gości, bez problemu skonfigurujemy długi stolik na przekąski. Jeden stolik, a tyle możliwości! Polecamy szczególnie osobom ceniącym sobie modułowe meblowanie czy właścicielom małych kawalerek.

Stolik kawowy MILO

take me home

Stolik kawowy z opcją rozbudowystolik kawowyMeble z serii MILO można łączyć jak puzzle

Wszystkie stoliki z serii MILO mają ten sam rozstaw nóg, więc niezależnie od kształtu będą do siebie pasowały. Możemy bezkarnie łączyć na przykład stolik okrągły z trójkątnym pomocnikiem. Możemy też zestawić kilka stolików naprzemiennie: drewniany, aluminiowy i znów drewniany lub w odwrotnej kolejności. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w przestrzeniach typu poczekalnia czy lobby. Aż miło będzie poczekać dłużej!

take me home

Take me HOME stoliki kawowe
Polski design meble take me HOME

Dopracowane detale i bezpieczeństwo

Autorzy projektu nie zapomnieli także o aspekcie bezpieczeństwa mebla. Krawędzie blatów zostały starannie zaokrąglone. Dotyczy to zarówno części dębowej, jaki i aluminiowej. Dzięki temu rodzice małych dzieci mogą spać spokojnie. Nie ma kątów prostych i ostrych krawędzi, które często stają się zmorą dla dzieci uczących się chodzić przy meblach.

stolik kawowy MILO Take me Home

Źródło: take me Home

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj