Eklektyczne wnętrze restauracji pod plątaniną czerwonych neonów

0
2303
eklektyczne-wnętrze-restauracji-inspiracje-neon-bar-ciemne-ściany-beton-loft-industrial

Jednym z najbardziej artystycznych i charakterystycznych stylów stosowanych we współczesnym projektowaniu jest eklektyzm. Połączenie elementów, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego i nie potrafią utworzyć spójnej kompozycji, jest wyjątkowo trudne. Dlatego podobne podejście do projektowania charakteryzuje wyłącznie utalentowanych artystów z wyważonym poczuciem estetyki, koloru, faktur i umiaru. Dziś pokażemy Wam wspaniały przykład lokalu, eklektyczne wnętrze którego, to prawdziwe dzieło pasjonatów designu!

Eklektyczne wnętrze restauracji w Berlinie

Restauracja Kink znajduje się w odrestaurowanym budynku artystycznej dzielnicy Pankow w Berlinie. Za jej aranżacje odpowiadają właściciele lokalu – Oliver Mansaray i Daniel Scheppan. Ich koncepcja opierała się o założenia połączenia sztuki i gastronomii z dziwactwem, postawiono zatem na eklektyzm. W taki sposób do realizacji projektu Mansaray i Scheppan współpracowali z wieloma twórcami z całego świata. Tak na przykład najbardziej charakterystyczny element wystroju restauracji 100-metrowy neon wyszedł spod ręki szwajcarskiego artysty Kerima Seilera. Dzieło nazwane Spaceknot to instalacja oświetleniowa wykonana z czerwonych neonowych rurek, które przeplatają się między sobą, tworząc abstrakcyjną kompozycję.

neon-inspiracje-instalacja-oświetleniowa-wnętrze-lampa
eklektyczne-wnętrze-restauracji-inspiracje-neon-bar-ciemne-ściany-beton-loft-industrial

Kompozycja i wystrój

Wnętrze lokalu kreuje się wokół oryginalnych części pomieszczenia. Przede wszystkim zachowano surowe elementy architektury, takie jak beton, czy zużyta cegła. Pozostawienie takich naturalnych dekoracji mocno nawiązuje do loftowego klimatu industrialnych wnętrz, które gdzieniegdzie podkreślają stalowe belki i metalowe lampy. Do wystroju zawitało również trochę klasyki. Pod sufitem możemy zaobserwować rzeźbioną kompozycję listew, które pięknie kontrastują na tle ciemnej kolorystyki lokalu. Kilka foteli oraz stołów we wnętrzu również można przypisać do elementów klasycznego stylu. We wnętrzu restauracji Kink znajdziemy również elementy vintage oraz nowoczesności. Właśnie w taki sposób, poprzez łączenie różnych mebli, detali i akcesoriów charakterystycznych dla odrębnych stylów tworzy się intensywna eklektyczna kompozycja.

Jeśli chodzi o ogólną koncepcję i układ lokalu, to wszystko zawiązuje się wokół dużej wyspy na środku głównego pokoju. Tu znajduje się bar, a nad nim wcześniej wspomniany neon. Reszta pomieszczeń, które znalazły się w lokalu to dwupoziomowa jadalnia, kuchnia oraz zerowe piętro, gdzie kucharze mogą eksperymentować z procesami takimi jak fermentacja, destylacja i infuzja.

inspitacje-eklektyczne-wnętrze-sofa-kanapy-neon-bar-restauracja

Źródło: materiały prasowe, Kink

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj