Oryginalny design deszczownicy – nietypowy projekt Diego Grandi

2
2177

Diego Grandi to włoski projektant znany z odważnego podejścia do sztuki użytkowej, to jeden z najciekawszych artystów współpracujących z marką Zucchetti. W 2014 roku zaprezentował on głowicę natryskową Closer – oryginalny design, który szybko stał się ikoną segmentu łazienek premium. To pierwszy i jak dotąd jedyny projekt Włocha przygotowany dla Zucchetti.

Kolekcja Closer

Closer to cała seria biżuterii łazienkowej segmentu premium. Znajdziemy tu duży wybór minimalistycznych baterii do wanien i umywalek, poza tym w ofercie znajdują się głowice natryskowe oraz słuchawki strumieniowe, szczególną uwagę jednak przykuwa oryginalny design deszczownicy, która swoim kształtem przypomina lampę!

oryginalny design deszczownica closer inspiracje łazienka krzeło prysznic umywalka lustro

Deszczownica Closer jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych, między innymi w klasycznym chromie oraz czarnym soft touch. Czarna wersja deszczownicy jest szczególnie interesująca ze względu na odmienność materiału w stosunku do zwykłej armatury łazienkowej. Korpus i uchwyt deszczownicy są wykonane z litego mosiądzu, pozostałe elementy z materiałów odpornych na korozję i kamień.

Oryginalny design a sztuka użytkowa

Closer to owoc kreatywności, innowacji i dynamiki, zamknięty w wyważonej estetyce, tak charakterystycznej dla produktów Zucchetti Rubinetteria. Mocną stroną deszczownicy jest jej minimalistyczny design przy jednoczesnej maksymalizacji użyteczności. Ruchome elementy umożliwiają dostosowanie strumienia wody do własnych potrzeb. Wzajemna współpraca mechanizmów obrotowych świadczy zarówno o niepowtarzalności projektu, jak i jego funkcjonalności.

oryginalny design deszczownica closer inspiracje łazienka krzeło prysznic umywalka lustro oryginalny design deszczownica closer inspiracje łazienka krzeło prysznic umywalka lustro

Kilka słów od autora

„Inspiracją dla stworzenia takiej deszczownicy była dla mnie reklama Doatori d’acqua. Moim celem w Closer stało się ponowne odkrycie prysznica jako elementu towarzyszącego spersonalizowanym, regenerującym, relaksującym wrażeniom.” – mówi Diego Grandi. Dodaje –“Idea swobody towarzysząca projektowi głowicy prysznicowej przyświeca także kolekcji baterii. Połączenia i mobilność elementów pozostają stałą cechą projektu, pozwalając użytkownikowi na dynamiczną, bezpośrednią relację z żywiołem wody.”

szkic deszczownicy closer Diego Grandi

Nagrody i wyróżnienia za oryginalny design

Głowica natryskowa Closer prezentuje wysoki poziom komfortu i efektu estetycznego, wykraczający poza granice klasycznie pojmowanej armatury. To pochwała nowoczesności wyrażona w czystej formie. Właśnie dlatego linię Closer wyróżniono m.in. prestiżową nagrodą Good Design, European Consumer Choice oraz Red Dot.

deszczownica closer Diego Grandi

Źródło: materiały prasowe, Zucchetti

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj