#DOBRE ŻYCIE według Łódź Design Festival 2019

0
1731

Już 17 maja zaczynamy kolejną przygodę z designem w ramach Łódź Design Festival 2019. Kolejny rok z rzędu jesteśmy ambasadorem tego wydarzenia. Tegoroczna edycja festiwalu to czas, aby na chwilę zwolnić, odetchnąć i zastanowić się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa. Projektanci, architekci, artyści, twórcy – czy oni i ich dzieła mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza?

Podczas 13., szczęśliwej edycji Łódź Design Festival, wspólnie poszukamy przepisu na #DOBRE ŻYCIE.

Przedmioty: obiekty pożądania, wyznaczniki statusu, niezauważalni pomocnicy, a czasem prześladowcy. Sposób ich wytwarzania, sprzedawania i użytkowania kształtuje nasze codzienne życie i nasze pragnienia.

Współczesność zalewa nas obietnicami błyskawicznego zaspokojenia i natychmiastowego szczęścia. Projektanci stają się władcami ludzkich pragnień – decydują o naszym życiu 24 godziny na dobę. Wpływają na to, co kupujemy, w co się ubieramy, gdzie mieszkamy, jak podróżujemy, a nawet, co jemy.

W ramach festiwalu warto wziąć udział w bloku tematycznym DOBRE ŻYCIE 26.05.

Łódź Design Festival 2019
Gość specjalny festiwalu – Jonas Pettersson z Form Us With Love

Ważne wystawy i wydarzenia w ramach Łódź Design Festival 2019

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć wystawy i wziąć udział w wydarzeniach ważnych, wpisujących się w główną ideę #DOBRE ŻYCIE. Niebawem opiszemy najciekawsze naszym zdaniem punkty programu, ale już teraz warto śledzić stronę organizatorów. Wszelkie wystawy, wydarzenia i warsztaty zapowiadają się niesamowicie.

Co zrobić, by żyło nam się lepiej?

Odpowiadanie na prawdziwe potrzeby ludzi i pomaganie w codziennej aktywności, to główny cel, jaki powinien stać przed designem. Najistotniejszym wyzwaniem, jakie możemy postawić przed projektantami, jest tworzenie przedmiotów tak, aby sprawiały, że żyje nam się lepiej.

Łódź Design Festival 2019
Wystawa: Zasoby. Od materiałów do produktów

W świecie, w którym najbardziej podstawowe potrzeby bytowe zostały już zaspokojone, coraz wyraźniej widzimy, że najpierw projektanci kształtują przedmioty, a później to przedmioty kształtują nas – zmieniają nasze nawyki, wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, a także poprzez sposób, w jaki powstają i w jaki z nich korzystamy, oddziałują na nasze otoczenie, na środowisko naturalne i na całe społeczności.

Wystawa: Modowa Rewolucja – przyszłość tekstyliów Łódź Design Festival 2019
Wystawa: Modowa Rewolucja – przyszłość tekstyliów

Źródło: materiały prasowe Łódź Design Festival 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj