Nowoczesna klasyka we wnętrzu – drewno w roli głównej!

0
2232
Lastryko drewno dodatki do wnętrz

Drewno to chyba najbardziej naturalny i uniwersalny materiał. Dla niego znajdziemy miejsce w każdym projekcie, doskonale wpisze się zarówno do nowoczesnego, jak i do klasycznego wnętrza. Świadome podejście do zużycia drewna czyni go również jednym z najbardziej ekologicznych materiałów. Oczywiście, nawet po obróbce wciąż żyje i potrzebuje szczególnej pielęgnacji, ale jego pozytywne właściwości robią wrażenie! A więc drewno – nowoczesna klasyka we wnętrzu!

Drewno – uniwersalność i praktyczność

Jak już wspomnieliśmy, drewno to unikalny materiał. Od wieków służy człowiekowi i z pewnością możemy stwierdzić, że dzięki tej bliskiej więzi przetrwaliśmy na naszej planecie. Przez dłuższy czas aż po dziś dzień tworzymy domy z drewna, meble i dodatki. Mnogość możliwości obróbki, struktur i rodzajów samego drewna czyni je doskonałym materiałem. Spełni ono oczekiwania każdego konesera wnętrz, nie tylko pod postacią mebli, ale i aranżacyjnych dodatków. Za sprawą mocnego charakteru i emanującego ciepłem uroku ten wyjątkowo trwały, naturalny materiał, stał się częstym bohaterem współczesnych aranżacji.

Nowoczesna klasyka we wnętrzu stolik czarny drewniany złoto dodatkiStół jesionowy SILAS – Woood

Nowoczesna klasyka we wnętrzu stolik z naturalnego drewna design stal

Stolik SALTO – 9design

Jak zastosować drewno we wnętrzu? – nowoczesna klasyka we wnętrzu

Drewniane meble i dodatki doskonale odnajdują się niemal w każdym wnętrzu. Tak naprawdę, ciężko jest zastosować ten materiał w sposób nieodpowiedni. Dobierając pasującą do projektu fakturę, rodzaj i kolorystykę drewna możemy nadać mu zupełnie innego charakteru. W tych oto właściwościach tkwi piękno tego materiału.

Nowoczesna klasyka we wnętrzu krzesło piko szyszka design drewno

Krzesło PIKO – Szyszka Design

Nowoczesna klasyka we wnętrzu lampa wisząca z drewna

Lampa wisząca NUT – LZF

A więc co dodać do wnętrza, by je odmienić? Wybór jest ograniczany wyłącznie naszą fantazją! Stół z litego drewna, finezyjnie gięte krzesła, rzeźbiona komoda, a może przykuwające wzrok drewniane nóżki sofy z ciekawymi okuciami? Czasem wystarczą detale! Misternie wykonana lampa, lustro w fikuśnej oprawie albo ciekawa, rzeźbiona misa wystarczą, by chłodne i monochromatyczne aranżacje nabierały subtelności i przytulnego klimatu.

Drewno i trend eko doskonale pasują do stylu skandynawskiego i minimalistycznego, więc warto tu postawić na naturalne elementy wystroju, ale z umiarem!

Nowoczesna klasyka we wnętrzu stół drewniany czarny stal craftowy

Stół Craft – Be Pure

Nowoczesna klasyka we wnętrzu krześło drewnaine stal design

Krzesło Form II – Be Pure

Różowa sofa z drewnainymi nogami design inspiracje

Sofa jasnoróżowa FLORIDA – 9design

Źródło: materiały prasowe, 9design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here