Niemieckie i włoskie marki wnętrzarskie zaprezentowane we wnętrzach Hotelu Warszawa!

0
7281
korytarz-hotelu-warszawa-z-betonowych-ścian-i-drewnianej-podłogi-włoskie-marki-wnspiracje

Architektura z historią niesie w sobie coś więcej niż zwykły przekaz z przeszłości. 26 listopada mieliśmy okazję poznać jedno z najbardziej znanych dzieł warszawskiej przedwojennej architektury. Mowa o słynnym gmachu Prudential wzniesionym w 1931-1933 latach, który niedawno przeszedł metamorfozę. Z tej okazji mieliśmy możliwość zajrzeć do wnętrz legendarnego budynku oraz poznać niemieckie i włoskie marki wnętrzarskie, które właśnie zaczynają swoją przygodę na polskim rynku. Zatem jaki jest dzisiejszy Prudential?

hall-hotelu-warszawa-miedź-drewno-inspiracje

drewniane-drzwi-do-pokoju-w-hotelu-warszawa-betonowe-ściany-lustro-włoskie marki-drewniana-podłoga-szafa

Włoskie marki w pięknych wnętrzach warszawskiego Prudentialu!

Prudential został wzniesiony w latach 1931-1933. W tamtych czasach był to najwyższy budynek w stolicy. W trakcie trwania Powstania Warszawskiego niemieckie pociski niestety zniszczyły symbol warszawskiej architektury. Niedawno jednak budynek przeżył metamorfozę, a w wyniku remontu przywrócono mu przedwojenny charakter. Aktualnie wnętrza gmachu zajmuje luksusowy Hotel Warszawa. Z wielką ciekawością odwiedziliśmy więc jego wnętrza i teraz Wam o nich opowiemy!

dekoracje-w-hotelu-warszawa-gładki-malowany-strop-czujniki-miedzieny-kolor-inspiracje-włoskie-marki

Motywem przewodnim w hotelu są oryginalnie zachowane fragmenty stropów oraz minimalistyczna grafika symbolizująca bryłę budynku. Betonowe wstawki widzieliśmy w m.in. w pokojach hotelowych, ale też w Restauracji Warszawskiej, które ją niejako okalają.

oryginalny-strop-hotel-warszawa-beton-inspiracje

Hotel Warszawa – minimalizm i naturalność

Wnętrza Hotelu Warszawa wyróżniają się przestronnością i surowością. Jednak autorzy projektu Grażyna i Michał Grzybek zadbali o komfort gości, dlatego zastosowali głównie naturalne i ciepłe materiały. Drewno odgrywa kluczową rolę w każdym pokoju (przynajmniej w tych pokojach, które widzieliśmy). Dostrzegliśmy dużo różnych faktur i odcieni tego materiału, dzięki czemu wnętrza wydają się bardziej przytulne i nie są monochromatyczne.

sypialnie-hotel-warszawa-drewniane-wezgłowie-poduszki-do-spania-punktowe-kinkiety-do-czytania-koc-lniany

sypialnia-pokój-w-hotel-warszawa-inspiracje-fotel-łóżni

sypialnie-hotel-warszawa-drewniane-wezgłowie-poduszki-do-spania-punktowe-kinkiety-do-czytania-koc

sypialnie-hotel-warszawa-drewniane-wezgłowie-poduszki-do-spania-punktowe-kinkiety-do-czytania-koc-lniany drewniane-biurko-w-pokoju-hotel-warszawa-krzesło-nspiracje-biała-ściana-drewniana-posadzka-lampka-biurkowa-dywan-włoskie-marki

Hotel Warszawa – łazienki Boutique

Niesamowite wrażenie na nas wywarły łazienki w pokojach hotelu. Hotel Warszawa zalicza się do kategorii Boutique, a więc każde wnętrze jest oddzielną całością. Szczególnie widać to w sposobie projektowania łazienek. Każda wykonana z innego kamienia oraz ma inny układ funkcjonalny. Zobaczcie, jak pięknie prezentują się całe ściany obłożone cudownymi kamieniami!

łazienka-w-pokoju-hotel-warszawa-ściany-kamienne-zielony-kamień-do-łazienek-inspiracje-luskusowe-wnętrze-wanna-wolnostojąca-chromowany-prysznic kabina-prysznicowa-bezprofilowa-kamienne-ściany-inspiracje-włoskie-marki

łazienka-w-hotelu-warszawa-kamienna-posadzka-ściany-inspiracje-wanna-bidet-wc-włoskie-marki

Niemieckie i włoskie marki, o których warto wiedzieć

bateria-złota-włoskie-marki-inspiracje

zucchetti-włoskie-marki-inspiracje-bateria-łazienkowa

zucchetti-bateria-łazienkowa-pure-inspiracje-chrom-włoskie-marki

siatka-stalowa-tkaninowa-inspiracje-alphamesh

Po zwiedzeniu wnętrz hotelu mieliśmy okazję dowiedzieć się trochę więcej o niemieckich i włoskich markach wnętrzarskich. Produkty części z nich zostały wykorzystane w aranżacji hotelowych pokoi i łazienek. Niektóre dopiero wchodzą na rynek polski, więc był to ich debiut! Wśród tych marek znalazły się:

  • producent baterii i biżuterii łazienkowych, a zarazem organizator wydarzenia Zucchetti. Kos;
  • producent siatek stalowych siatek alphamesh;
  • producent bezprofilowych systemów kabin prysznicowych RARE;
  • twórcy wyposażenia łazienek RAB.

Wszystkim miłośnikom pięknych wnętrz serdecznie polecamy nawet na chwilę wstąpić do Hotelu Warszawa lub wybrać się do restauracji, która zachwyca architektonicznymi nawiązaniami i kuchnią do przedwojnia.

Wydarzenie: Hotel Warszawa w legendarnym Prudentialu – klasyka architektury art deco/nowe rozwiązania w architekturze wnętrz