Minimalizm po japońsku w Kopenhadze

0
2023
bar-hokery-wnętrza-restaurachi-drewno-inspiracje-minimalizm-po-japońsku

Współczesna filozofia projektowania wnętrz to przede wszystkim dopasowanie przestrzeni do jej użytkowników. W dużej mierze właśnie na tym polega praca projektanta, gdyż trzeba zrozumieć potrzeby klienta i je zaspokoić. Szczególnie trudnym zadaniem jest stworzenie wnętrza dla wielu użytkowników. Chodzi tu głównie o przestrzenie publiczne. Autorom projektu, o którym dziś opowiemy, udało się stworzyć wyjątkowy klimat, w którym potrafią odnaleźć się zupełnie różne osoby. A zatem minimalizm po japońsku w Kopenhaskim lokalu.

Minimalizm po japońsku w Kopenhaskiej restauracji

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, głównym atutem wnętrza restauracji Hverdagen jest jego uniwersalność. Chodzi o dostosowanie przestrzeni do różnych użytkowników. Dlatego trakcie planowania aranżacji tego miejsca, architekci z pracowni Velmland, skupili się na wyodrębnieniu jego charakteru i indywidualnej filozofii.

ławki-drewniane-tapicerowane-inspiracje-wnętrze-restauracji-minimalizm-po-japońsku

Gdzie i jak?

Wnętrze restauracji Hverdagen znalazło się w centrum duńskiej stolicy, w Kødbyen,  kreatywnej części dzielnicy Meatpacking. To miejsce należy więc do twórczych ludzi. Znajduje się tu wiele galerii sztuki i ciekawych miejsc, w tym mnóstwo restauracji i browarów. Hverdagen oferuje wyjątkowo organiczne menu duńskich potraw, które przypadną do gustu nie jednemu smakoszowi!

bar-restauracji-inspiracje-drewno-organic

Co wyjątkowego w aranżacji restauracji Hverdagen – minimalizm po japońsku

A teraz do rzeczy. Wnętrze restauracji mocno nawiązuje to minimalistycznej filozofii projektowania Japonii. Zaoblone kształty, naturalne drewno i papierowe lampiony tworzą niesamowity, przytulny klimat, który sprzyja miłym spotkaniom z najbliższymi. Akcentem w tym minimalistycznym i dosyć monochromatycznym wnętrzu jest bryła ogromnego stołu, który stoi w samym środku restauracji. Taki zabieg nawiązanie do kultury spożywania posiłków w dużym gronie i dzielenia się jedzeniem. Ten stół stał się więc centralnym punktem restauracji, to wokół niego dzieje się życie.

wnętrze-restauracji-w-kopenhadze-drewno japoński-minimalizm-we-wenętrzu-restauracji-papierowe-lampiony-drewniany-stół-pudrowy-róż

Nie każdy jednak lubi taki klimat współbiesiadowania, dlatego dla zwolenników mniejszych gron, przewidziano rząd mniejszych oddzielonych stolików. W restauracji jest jeszcze jedna strefa – przeznaczona dla wielbicieli klimatu barowego. Przy dużych panoramicznych oknach postawiono barek z hokerami, gdzie można delektować się pysznym drinkiem, patrząc na życie, które toczy się na ulicy.

kabiny-w-restauracji-drewno-inspiracje

bar-hokery-wnętrza-restaurachi-drewno-inspiracje-minimalizm-po-japońsku

Źródło: materiały prasowe, Velmland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here