Nietypowe sklepy – wnętrze z luster i szkła!

0
2495
lustr-szklana-cegła-inspiracje-nietypowe-sklepy-terazzo-lastryko

Jakiś czas temu opowiadaliśmy Wam o fasadzie ze szklanych cegieł sklepu Hermes w Amsterdamie. Ten temat przypadł Wam do gustu, więc kontynuując, chcemy zaprezentować naprawdę wyjątkowe wnętrze! Nietypowe sklepy – tylko szkło i lustra!

Nietypowe sklepy – wnętrze ze szkła i luster

Wnętrze, o którym dziś opowiemy, znajduje się w chińskim mieście Shenzhen. Jego autorami są architekci z pracowni wnętrzarskiej Studio 10. którzy stworzyli tę przestrzeń dla Geijoeng Concept Store – minimalistycznej marki damskich ubrań w Chinach. Charakterystyczne dla tego wnętrza jest użycie luster i szklanych cegieł do zaaranżowania niemal całej przestrzeni, która zajmuje około 120 metrów kwadratowych.

szklane-ściany-inspiracje-nietypowe-sklepy

nietypowe-sklepy-inspuracje-szkło-lustra-szklana-podłoga-cegła

To wnętrze przyciąga wzrok!

Estetyka marki Geijoeng stała się punktem wyjścia dla powstania idei przyszłego sklepu. Minimalistyczne fasony i stonowane kolory ubrań zainspirowały więc architektów do stworzenia wyjątkowej przestrzeni, która nadała wystawionym ubraniom wyjątkowego charakteru. To właśnie dlatego postawiono na wykorzystanie licznych szklanych i lustrzanych powierzchni. Opowiadając o swoim dziele, projektanci zwracają uwagę na grę ze światłem, która dominuje w tym wnętrzu. Promienie przenikają przez liczne powierzchnie, załamują się i odbijają, tworząc niepowtarzalne oświetlenie przestrzeni.

Przestrzeń sklepowa składa się z kilku pomieszczeń podzielonych między sobą szklanymi ścianami. Głównym akcentem jest zielona podłoga lastryko w jednej z części tego lokalu. Pozostałą powierzchnię podłogi wykończono w szklane bryły.

inspuracje-szkło-lustra-lastryko-zielony

Nietypowe wnętrze – jeszcze kilka ciekawostek

Kolejnym ciekawym faktem o tym wnętrzu jest to, że wieszaki na ubrania wykonane są z akrylowych prętów. Ich łączenia wykonano ze srebrnych nitek. Jest to więc dosyć nietypowe rozwiązanie, które pozwala dowolnie modyfikować wieszaki i dostosowywać je do aktualnych potrzeb sklepu.

Jeszcze jeden element sklepu, który zwraca na siebie uwagę to przymierzalnia. Znajduje się ona w samym środku sklepu i jest oddzielona jedynie akrylowymi prętami. Biorąc pod uwagę ich przezroczystość, architekci mieli wymyślić rozwiązanie na zachowanie w niej prywatności. Dlatego w środku pojawiła się zielona welurowa zasłona wykonana z wysokiej jakości tkaniny duńskiej marki Kvadrat we współpracy ze słynnym projektantem Rafem Simonem.

inspuracje-szkło-lustra-lastryko-zielony

Źródło: materiały prasowe, Studio 10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj