Lampy premium – oświetlenie we wnętrzu

0
4609
lampy-premium-wiszące-we-wnętrzu

Lampy już dawno przestały czynić jedynie funkcję doświetlania pomieszczeń. Obecnie projektując oświetlenie, projektant zazwyczaj zakłada kilka możliwych scenariuszy jego wykorzystania, biorąc pod uwagę codzienną rutynę domowników oraz ich przyzwyczajenia, nie pomijając estetycznej funkcji uzupełniania koncepcji wnętrza. Szczególnie ważne to jest, gdy do czynienia mamy z umieszczeniem do projektu lampy premium. A zatem jak wybrać i jak rozmieścić oświetlenie z tego segmentu?

Lampy premium we wnętrzu

Lampy premium cechują się głównie oryginalnym designem oraz czasami dosyć wysoką ceną. Skupimy się na pierwszym, a więc ich wygląd sugeruje, że powinny one znaleźć się na pierwszym planie aranżacji oraz stać się pełnowartościowym akcentem. W taki sposób, pracując nad wnętrzem, gdzie zakładamy pojawienie się takiej lampy, powinniśmy jeszcze wcześniej przemyśleć całą kompozycję oraz przewidzieć dla niej specjalne miejsce.

Gdzie jest najlepsze miejsce na lampę wiszącą?

Jednym z podstawowych błędów ubiegłego wieku było umieszczanie oświetlenia (wcześniej jednej lampy) centralnie w każdym pokoju. Takie podejście możemy wciąż spotkać w mieszkaniach współczesnych polaków, jednak jest to bardzo staromodny i niepraktyczny sposób. Obecnie stosuje się zasada zakładania scenariuszy oświetlenia, które będą pełnić funkcję doświetlania różnych czynności użytkowników.

Jeśli chodzi o lampy wiszące, to takie modele stosujemy zazwyczaj jako funkcjonalne światło doświetlające stół jadalni lub barek. W taki sposób skupiamy światło wokół jednej czynności, tym samem tworząc również akcent koloru lub kształtu w wybranym miejscu.

Jakie lampy są aktualne w 2020? – Na co się zdecydować?

Dobierając model lampy, ważne jest dostosowanie jej do ogólnej aranżacji – to jest zasada dobrej decyzji. Jednak jeśli chodzi o pewne trendy, które panują w świecie designu, to zwracamy uwagę przede wszystkim na kształt. Najbardziej pożądaną formą tego sezonu jest okrąg, czyli wszelkie obłe kształty, nawiązania do okręgu lub kuli. Oprócz tego oczywiście nie warto zapominać o industrialnych klimatach oraz metalowych elementów dekoracyjnych. Jeśli chodzi o kolorystykę, to klasyka w postaci czerni i bieli jest wciąż aktualna, jednak warto również zwrócić uwagę na złoto, miedź i kolor surowej stali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj