Trendy 2020 roku we wnętrzach restauracji w Budapeszczie

2
2825
wnętrze-restauracji-w-budapeszcie-trendy-2020-terrakota-inspiracje-miedź

Nie ma to jak ekscytacja przed kolejnymi targami wyposażenia wnętrz. To niesamowita okazja, żeby zaobserwować aktualne trendy w projektowaniu i prześledzić nowe tendencje wzornictwa. A więc w zeszłym roku już mieliśmy taką okazję i zdążyliśmy podzielić się z Wami wrażeniami. Teraz czas na zdobywanie praktycznej wiedzy, dlatego chcemy w pigułce pokazać Wam trendy 2020 na przykładzie nowej restauracji Buha|i|rest w Budapeszcie.

Trendy 2020 – wnętrza restauracji w Budapeszcie

Lokal znajduje się w historycznej części stolicy Węgier. Zabytkowy budynek restauracji kiedyś należał do fabryki włókiennej z  XX wieku, pozostał więc tutaj industrialny charakter wnętrza, głównie w postaci wysokich pomieszczeń. Autor odpowiedzialny za aranżację tej przestrzeni to Roman Plyus. Architektowi z powodzeniem udało się spełnić oczekiwania inwestorów, którzy pragnęli połączyć nowoczesny styl z kultowymi krzesłami projektu Pierre’a Jeannereta.

wnętrze-restauracji-trendy-2020-fotele-krzesła-pierre-jeanneret-terrakota

Aranżacja – jakie trendy 2020 roku udało się przemycić do wnętrza?

Jednym z przewodnich motywów tego sezonu są zaoblone kształty, szczególnie łuki. Ten element przenika całą aranżację restauracji, zaczynając od okien i drzwi, kończąc dodatkami i wykończeniami elementów wyposażenia. Szczególną uwagę warto zwrócić na oświetlenie, które również jest wykonane zgodnie z tę tendencją. Oprócz tego nie da się nie zauważyć kolorystyki, którą cały lokal został potraktowany. Chodzi o nasyconą barwę terakoty, w tym sezonie takie rozwiązanie jest szczególnie popularne.

wnętrze-restauracji-fotele-okno-łuk-inspiracje wnętrze-restauracji-trendy-2020-fotele-krzesła-pierre-jeanneret-terrakota

A co jeśli chodzi o materiały? W tym roku stawiamy na naturalność i promujemy powrót do przyrody. Możliwe, że akurat ta aranżacja restauracji nie jest zbytnio bogata na tego typu rozwiązania, natomiast całość wygląda bardzo organicznie i naturalnie. Z tym faktem nie da się nie zgodzić.

restauracja-w-budapeszcie-neon-schody-płytki-rzeźba-KAWS bar-restauracja-w-budapeszcie-wnętrze-inspiracje

Dbałość o szczegóły – sekret skutecznych projektów wnętrz

Co wyróżnia projekt restauracji Buha|i|rest? Przede wszystkim zwracamy uwagę na spójność wnętrza oraz jego monochromatyczne rozwiązanie. Gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, z jaką dbałością autor Roman Plyus podszedł do urządzenia tej przestrzeni. Wnętrze wypełniają szczegóły, które nadają tej restauracji życia i wyjątkowego charakteru.

plecione-fotele-terakota-iinspiracje

Źródło: materiały prasowe, Roman Plyus

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj