Minimalizm jako filozofia projektowania

4
2843
minimalizm, kuchnia-ze-sklejki-inspiracje-jadalnia

Minimalizm to jeden ze stylów, który w dzisiejszych czasach cieszy się szczególną popularnością. Projektowanie wnętrz przez profesjonalistów to już standard, więc obecnie mamy okazję poznawać coraz więcej wyjątkowych przestrzeni wykreowanych zgodnie z założeniami minimalizmu. Jedno z takich wnętrz wpadło nam w oko, dlatego z wielką przyjemnością podzielimy się swoimi wrażeniami z Wami!

Minimalizm mieszkania w Gdyni

Realizacja, o której dziś porozmawiamy, jest wyjątkowa ze względu nie tylko na design i styl, lecz również ze względu na to, że twórcami i inwestorami są te same osoby. Apartament znajduje się w Gdyni, a autorami projektu są twórcy Pracowni 111 – Dominika i Tomek Miąskiewicz.

minimalizm-wnętrze-salonu-inspiracje minimalizm-wnętrze-inspiracje-betonowy-sufit-szarna-ściana

Założenia – jak powstało mieszkanie architektów?

Dominikę i Tomka zawsze pociągały otwarte przestrzenie loftów, więc pierwsza rzecz, nad którą zastanowili się, projektując swoje mieszkanie, było ułożenie ścian działowych. Deweloperski układ nie był w pełni satysfakcjonujący, dlatego szybko zapadła decyzja o całkowitym wyburzeniu ścian. W wyniku pozbycia się kilku ścian powstała otwarta przestrzeń. Żeby dodać wnętrzu przytulności i wydzielić poszczególne strefy użytkowe, postanowiono dodać trzy wolnostojące meblo-kubiki. Każde z tych „pudełek” to osobne pomieszczenie. Biała bryła mieści sypialnię i wielki regał w salonie, czarna – łazienkę i sypialnianą wnękę w przestrzeni dzieci. Drewniana wchłonęła szafy przy wejściu, pralnię, instalacyjne szachty i kuchnię – która przybrała formę wysuniętej szuflady.

minimalizm-wnętrze-salonu-inspiracje

minimalizm-łazienka

Minimalizm – materiały i ciekawe rozwiązania

Wnętrze ma bardzo surowy wystrój, głównym powodem jest odsłonięty spod tynku beton sufitu. Posadzka również ma jednolity szary kolor, co sprawia, że wydaje się lustrzanym odbiciem sufitu. Poza szarością betonu wykorzystano biel, czerń i drewno, które dodało wnętrzu klimatu bliskiego naturze. Mimo wszystko pomieszczenie zachowało swój ciężki charakter, któremu ewidentnie brakowało lekkości, którą postanowiono mu nadać przez jeden niemal niewidoczny detal. Wszystkie „pudełka” nigdy nie spotykają się z betonowym tłem „na styk”, to tworzy efekt lewitacji i lekkości. Odnosimy więc wrażenie, że możemy bez większego wysiłku przesuwać je w przestrzeni.

Apartament w Gdyni to bardzo nietypowy projekt, który nie zaimponuje każdemu. Jednak bez wątpienia tak kreatywny minimalizm kochamy bardzo.

Źródło: materiały prasowe, Pracownia 111
Zdjęcia: Kroniki Studio

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo lubię to mieszkanie. Wygląda na zdjęciach surowo, ale jak się jest w środku, to bardzo przytulne wnętrze…. zwłaszcza po paru drinkach 😉 …. Nawiasem mówiąc, to Pracownia111 naprawdę fajne realizacje robi, także warto przejrzeć ich całe portfolio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj