Wnętrza publiczne godne podziwu – designerski punkt odbioru paczek

0
2141
wnętrza-publiczne-pudrowy-róż-punkt-odbioru-zamówień-paczkomat-inspiracje-lustro

Już przyzwyczailiśmy się do tego, jak wygląda typowy sklep, bank czy odział poczty. A co gdyby wnętrza publiczne wyglądały inaczej? Wystarczy dodać kilka designerskich rozwiązań, żeby stworzyć coś spoza schematu. Dziś opowiemy o wyjątkowym miejscu – mowa o doskonałym punkcie odbioru paczek!

Wyjątkowe wnętrza publiczne – punkt odbioru zamówień online

Wyjątkowy punkt odbioru paczek Box znajduje się w stolicy Finlandii Helsinki. Za jego kreatywny wystrój odpowiada kobiecy zespół biura projektowego Studio Fyra. Pomysł należy do Posti – fińskiej usługi pocztowej. Coraz więcej osób decyduje się na internetowe zakupy. Właśnie dlatego w Posti postanowili wykreować nietuzinkowy punkt odbioru online zamówień, który będzie odpowiadać potrzebom współczesnych konsumentów.

wnętrza-publiczne-inspiracje-piękne-zasłona-róż

Wnętrza publiczne – wzorcowy lokal samoobsługowy

Autorki wnętrza stanęły przed wyzwaniem, miały za zadanie wykreować doskonały lokal samoobsługowy, który nie będzie wyglądać na zwykły punkt z rzędami paczkomatów. A więc jak udało im się pokonać to zadanie?

Zdecydowano połączyć w jednym lokalu kilka podstawowych usług, które sprawią, że klienci poczują prawdziwą wygodę i będą mogli jeszcze bardziej cieszyć się z online shoppingu. A więc na wejściu do punktu przywita nas strefa wystawowa, gdzie sklepy oferujące towary internetowe będą mogły wystawiać swój asortyment. Ta strefa pełni również funkcję wypoczynkową dla klientów, gdzie odwiedzający mają możliwość usiąść i odpocząć z kubkiem kawy.

wnętrza-publiczne-inspiracje-strefa-wystawowa-punkt-odbioru-regał-szafa-podłoga-parkiet

Co jeszcze oferuje Box od Posti?

Odebrać swoje zamówienie można w przepięknych paczkomatach. Część z nich pokrywa różowa farba, a część wygląda, jakby była wykonana z prawdziwego lustra! Po tym, jak dostaniemy paczkę, mamy możliwość ją rozpakować w strefie „unboxing” i zapoznać się z zakupem. Problem z zostawianiem pudełek też rozwiązano w bardzo kreatywny sposób, mianowicie powstawa strefa recyklingu, gdzie używane pudełka można wykorzystać do nadania nowych paczek!

punkt0odbioru-zamówień-różowe-ściany-inspiracje recykling-kartonów-inspiracje-neon-sklejka

Jeśli odbieramy długo wyczekiwane ubrania, przewidziano szatnie, gdzie każdy może przymierzyć to, co kupił. W przypadku, gdyby zakup nie spełnił oczekiwań, Posti przewidzieli możliwość zapakowania i realizacji zwrotu nie wychodząc z lokalu.

kolor-khaki-inspiracje

Punkt odbioru paczek Box to wyjątkowy projekt, który inspiruje! Mamy nadzieję, że w Polsce również zaczną powstawać podobne lokale!

Źródło: materiały prasowe, Studio Fyra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here