Marcin Rusak – nietypowe meble z żywicy!

0
4711
nietypowe-meble-z-żywicy-epoksydowej-inspiracje-polski-design-różowa-ściana-marcin-rusak

Ostatnimi czasy żywica stała się szczególnie popularna. Nic dziwnego, bo dzięki zastosowaniu tego materiału można uzyskać naprawdę wyjątkowy efekt wizualny. Udowodnił nam to Marcin Rusak, który okazał światu nietypową instalację mebli z żywicy. Ten projekt niewątpliwie zwraca na siebie uwagę, więc my także przyjrzeliśmy się im bliżej?

Marcin Rusak – nietypowe meble z żywicy

Marcin Rusak pochodzi z Polski. Aktualnie projektant mieszka w Londynie, gdzie prowadzi własne studio projektowe. Drugi oddział funkcjonuje również w Warszawie. Niedawno zaprezentował bardzo nietypowy zestaw mebli „White Perma Collection”, który zasłużył na dużą uwagę wśród miłośników sztuki i projektowania.

nietypowe-meble-z-żywicy-epoksydowej-inspiracje-polski-design-różowa-ściana-marcin-rusak

Seria White Perma Collection – coś wyjątkowego?

Nowy zestaw mebli nabiera bardzo niekonwencjonalnych kształtów. Jak mówi sam projektant, kolekcja jest hybrydą zwykłych domowych mebli. Cała seria składa się z trzech osobnych elementów z mlecznobiałej żywicy epoksydowej. Warto zaznaczyć, że poszczególne meble kolekcji nie mają ściśle określonych funkcji i mogą zostać użyte w dowolny sposób, na przykład jako półki czy też stoliki.

Na pierwszy rzut oka, może wydać się, że meble wykonano techniką klasycznego terazzo, natomiast, gdy przejrzymy się bliżej, zauważymy, co dokładnie tworzy taki efekt. W żywicy znajdują się liczne wkropienia prawdziwych roślin. Projektant wykorzystał między innymi płatki, kwiaty, łodygi i korzenie, które bardzo ładnie prezentują się na tle mlecznego koloru żywicy.

nietypowe-meble-z-żywicy-epoksydowej-inspiracje-polski-design-różowa-ściana-stolik-półka

Marcin Rusak – proces tworzenia kolekcji

Pierwszym etapem powstanie nowej serii mebli było stworzenie płyt z żywicy z kawałkami żywych roślin. Po utwardzeniu materiału Marcin Rusak obrysował i wyciął elementy o odpowiednich kształtach, które później złożył w poszczególne meble.

nietypowe-meble-z-żywicy-epoksydowej-inspiracje-polski-design-różowa-ściana-stolik-półka-marcin-rusak

Takie podejście do projektowania możemy śmiało potraktować jako zabawę z niedoskonałością. W tym projekcie odczytuje się również osobliwa filozofia promująca ekologiczny styl bycia oraz zero waste. Po pierwsze, żywica, którą wykorzystał projektant należy do bio materiałów i zawiera substancje pochodzenia roślinnego. Po drugie, wszystkie elementy roślinne dodane do żywicy pochodzą z nadwyżki na stanie kwiaciarni. Uwiecznione w meblach projektanta uzyskały nowe życie.

nietypowe-meble-z-żywicy-epoksydowej-inspiracje-polski-design-różowa-ściana-półka

Źródło: materiały prasowe, Marcin Rusak Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj