Kalendarz ścienny KAL to – sześć dwustronnych arkuszy na każdy miesiąc. Dodatkowo dostajemy metalowy uchwyt z ekologicznej stali nierdzewnej. Tylko tyle i aż tyle! KAL łączy w sobie elegancję, jakość oraz ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Jeśli szukasz alternatywnego sposobu organizowania czasu w chaosie cyfrowej rzeczywistości, to coś dla Ciebie.
Kalendarz ścienny, który przywraca świetność odręcznych notatek i tradycyjnego sposobu planowania czasu
Na szczęście obecnie obserwujemy coraz większy zwrot ku bardziej analogowej teraźniejszości. Taki styl życia wybieramy, ponieważ mamy coraz więcej świadomości. Chcemy, żeby nasze życie było zdrowe i chcemy je przeżyć jak najbardziej świadomie.
Twórcy kalendarza subtelnie przypominają o tym, co ważne, pozbawiając produkt zbędnych elementów, zdjęć oraz grafik. Jednocześnie pozostaje eleganckim obiektem wyposażenia każdego wnętrza. Składa się z dwustronnych białych arkuszy o czytelnym układzie. Można na nich swobodnie można notować i w dowolnej formie planować oraz czarnego uchwytu, pełniącego rolę haczyka, aby łatwo było zawiesić karty. To kwintesencja powiedzenia „mniej znaczy więcej”. Montaż to dosłownie 5 minut – mocujemy uchwyt do ściany i gotowe! Myślę, że wytrzyma nawet gdy go po prostu przykleimy.
Przestrzeń nieskończonej autonomii
KAL to przestrzeń wolności twórczej, pozbawiony przypomnień i ciągłych komunikatów. To jak puste płótno, które zachęca do osobistej interwencji. KAL wpisuje się też w ideę świadomej konsumpcji. Papierowe arkusze kalendarza mają wymiary 33×48 cm. Powstały z wysokogatunkowego papieru o drobnej gramaturze, który zachowuje niezmienny kształt, nie gniecie się i nie zawija.
Ostatnie badania pokazują, że technologia powoduje skrócenie czasu koncentracji. Sama obecność smartfona zmniejsza zdolności poznawcze, nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. Dlatego właśnie kalendarz powstał aby uniknąć niepotrzebnego przebodźcowania.
Świadome i odpowiedzialne wybory
KAL jest produktem wyważonym w kwestiach produkcji i środowiska. Długo pracowałem nad tym, żeby składał się z jak najmniejszej ilości materiałów i był jak najmniej szkodliwy dla środowiska – mówi Stanisław Czarnocki, projektant KAL – a ilość wyprodukowanych egzemplarzy odpowiadał faktycznemu zapotrzebowaniu.
Papier zawiera srebrny certyfikat Material Health (Materiał Bezpieczny dla Zdrowia) w ramach wieloaspektowego standardu produktów „Cradle to Cradle Certified™”. Uznany jest na całym świecie dla produktów bezpiecznych dla ludzi i środowiska. Ważny jest też aspekt produkcji zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Haczyk kalendarza wykonany jest ze stali nierdzewnej, do produkcji, której używa się aż 60% materiału z odzysku. Również opakowanie KAL jest ekologiczne i trwałe. Sztywna papierowa koperta z tektury falistej jest bezpiecznym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem. Przy transporcie nie potrzeba również dodatkowych i szkodliwych dla środowiska plastikowych opakowań dostarczanych przez firmy kurierskie.
Zobaczcie jak kalendarz prezentuje się u nas.
Kalendarz ścienny – w poszukiwaniu prostych rozwiązań
Twórcą KALa jest Stanisław Czarnocki – analogowy wizjoner szukający w designie syntezy. Jego projekty charakteryzuje funkcjonalność oraz wysoka estetyka. W swojej karierze współpracował m.in. z Menu, Axor, Camper, Scott czy z IKEA. W ciągu ostatnich lat jego projekty można było zobaczyć na targach Salone del Mobile, Maison&Objet czy Design Festival w Londynie. Obecnie prowadzi własne studio projektowe Umiar w Warszawie.