Mieszkanie z duszą pełne pięknych detali

1
3112
mieszkanie-z-duszą-inspiracje-stół-krzesła-rośliny-wnętrze-lampa

Łączenie stylów we wnętrzu to wyjątkowo trudny i wymagający zabieg. Nie mniej jednak dobrze dopasowane do siebie elementy różnych kierunków designu to prosta droga, która prowadzi do powstania charakterystycznej przestrzeni. Mieszkanie z duszą we Wrocławiu to wyjątkowy projekt, który jest wzorcowym przykładem eklektycznego podejścia do projektowania. Poznajmy zatem, jak autorka tego projektu tworzyła swe dzieło!

Mieszkanie z duszą albo klasyka, PRL i nowoczesność w jednym wydaniu

Twórczyni przytulnego wnętrza mieszkania we Wrocławiu jest Aleksandra Bartoszuk, projektantka i założycielka biura projektowego BOLD Design. Głównym wyzwaniem, które stanęło przed projektantką, było stworzenie spójnej przestrzeni mieszkania z wyrazistym wydzieleniem poszczególnych stref funkcjonalnych. Żeby osiągnąć postawiony cel, zdecydowano użyć spójnych materiałów i rozwiązań kolorystycznych na całej powierzchni mieszkania. W taki sposób powstała piękna mieszanka ciemnej zieleni, drewna, bieli i beżu, które podkreślają jaskrawe akcenty różu i złota.

aneks-kuchnenny-mieszkanie-z-duszą-kuchnia-inspiracje-szafki-stół-jadalnia

Samo mieszkanie składa się z dosyć tradycyjnych dla naszych czasów stref. Znalazły się w nim salon z aneksem kuchennym i miejscem do pracy, sypialnia, przedpokój i nieduża łazienka z wanną. Ostatnie pomieszczenie wyraźnie wyróżnia się na tle innych. Tu panują nieco inne rozwiązanie kolorystyczne i charakter.

Stylowy miszmasz

Charakter przestrzeni tego wnętrza kreują różnorodne dodatki i elementy charakterystyczne dla różnych stylów projektowania. Kontekst wnętrza jest bardzo ważny, dlatego warto uwzględniać go przy projektowaniu. Mieszkanie, o którym dziś mowa znajduje się we wnętrzu przedwojennej kamiennicy, a więc ten fakt z szacunkiem ujęto w projekcie mieszkania poprzez użycie sztukaterii i ozdobnych rozet. W podobny sposób do wnętrza przenikają elementy charakterystyczne dla czasów PRL-u. Stoliki, krzesła, szafka RTV, przeszklone drzwi, a nawet kwadratowe kafelki fartuchu kuchennego – to wszystko nawiązuje do stylistyki tamtych czasów.

salon-inspiracje-wnętrze-mieszkanie-z-duszą-prl-kamiennica
salon-biuro-inspiracje-kuchnia-wnęrze-kuchnoa-aneks-mieszkanie-z-duszą

To jeszcze nie wszystko, żeby wnętrze nie traciło swojej aktualności, wszystkie elementy dawnych czasów ujęto w nowoczesnym wydaniu. Użycie prostych kształtów, naturalnych materiałów, gładkich powierzchni i nowoczesnych dodatków pozwoliło zachować ponadczasowość i stworzyć w prawdzie wyjątkowy charakter przestrzeni.

sypialnia-inspiracje-wnętrze-mieszkanie-z-duszą

Źródło: materiały prasowe, BOLD Design

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj