Metamorfozy pokoi dla dzieci – dobieramy dodatki

5
2646

Dzieci w pracy projektanta to najbardziej wymagający klienci, dlatego proces powstania pokoików dziecięcych to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich jego uczestników! Oczywiście, pierwsze co powinniśmy zrobić, to dostosować funkcje pokoju do potrzeb i wieku dziecka, a następnie, zgodnie z jego upodobaniami, zaaranżować przestrzeń. Niby wszystko jest jasne i na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy żadnej specyfiki takiej pracy, jednak właśnie metamorfozy pokoi najmniejszych domowników wymagają najwięcej naszej uwagi.

Metamorfozy pokoi dziecięcych – plan gry

Już wiemy, że praca projektowa z dzieckiem jest bardziej angażująca niż z dorosłą osobą. Dlatego postanowiliśmy na przykładzie jednej z naszych ostatnich realizacji bliżej zapoznać Was z takim procesem. Przedmiotem aranżacji stały się więc dwa należące do dziewczynki i chłopca dziecięce pokoje w domu jednorodzinnym. Cała nasza współpraca zakładała zaprojektowanie wnętrz domu – kuchni, łazienki, salonu, sypialni oraz właśnie pokoi dla dzieci.

W przypadku przestrzeni dla młodszych członków rodziny zajęliśmy się głównie wyborem kolorystyki wnętrz, doborem materiałów wykończenia oraz wyznaczeniem stref użytkowych. Gdy remont został zakończony, wzięliśmy się również za dobór dodatków oraz aranżację pokoi. W tym zadaniu pomogły nam inspirujące skandynawskie plakaty marki Poster Store.

Pokój dla dziewczynki – minimalistycznie i ze smakiem

Ten pokój należy do dziewczynki w wieku ośmiu lat. Bardzo aktywna i pełna energii młoda panna potrzebowała wyciszającego wnętrza z wydzieloną dużą przestrzenią do zabawy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na tradycyjną kolorystykę bieli i szarości. W całym pokoju zaproponowaliśmy szarą lamperię – rozwiązanie zarówno modne ostatnimi czasy, jak i bardzo praktyczne.

Połączenie tych barw z drewnem nawiązuje do stylu skandynawskiego. Aby bardziej zaakcentować wspomniany styl, do zaaranżowania ścian pokoju wybraliśmy skandynawskie obrazy dla dzieci z Poster Store.

Warto wspomnieć, że plakaty dobieraliśmy zgodnie z upodobaniami dziewczynki oraz jej wiekiem. Postawiliśmy więc na grafiki przedstawiające zwierzęta oraz łapacz snów. Ostatecznie użyliśmy czterech obrazów w ramkach o różnej wielkości. Jeden z plakatów jest czarno-biały, natomiast pozostałe już kolorowe. Takie graficzne dodatki wprowadziły do dziewczęcego pokoju ciekawe akcenty, które wizualnie dodały mu świeżości oraz stworzyły przyjemny klimat sprzyjający wyciszeniu.

Pokój dla chłopca – niebieski to nie tylko kolor roku

Metamorfozę tego pokoju przeprowadziliśmy dla 11-letniego chłopca. Tak jak jego siostra, młodzieniec jest bardzo aktywny. Lubi aktywnie spędzać wolny czasu, uprawia sport. Oprócz tego uwielbia zwierzęta i jest bardzo ciekawy świata.

W jego pokoju również postanowiliśmy stworzyć wyciszający skandynawski klimat. Kolor, którego użyliśmy, to głęboki niebieski, podobny do koloru roku Pantone 2020 – Classic Blue.

Pokryliśmy tym kolorem całą jedną ścianę, a na pozostałych odcięliśmy tym samym odcieniem lamperię. Pozostałe ściany zostawiliśmy białe. Kolorystyka wnętrza wyraźnie określiła wybór dodatków, więc na stronie Poster Store z łatwością znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji. Postawiliśmy na trzy plakaty w dwóch wielkościach. Taki wybór dodaje dynamiki i ruchu we wnętrzu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów metamorfozy pokoi dla dzieci! Szczególną rolę w tych aranżacjach odegrały oryginalne plakaty i obrazy marki Poster Store, dlatego specjalnie dla naszych czytelników przewidzieliśmy kod rabatowy 30% na zakupy w tym sklepie! Życzymy udanych aranżacji! 🙂

Kod rabatowy: poliszdesign30
Ważny do 9 kwietnia 2020

5 KOMENTARZE

  1. Zazwyczaj spotykałam się z różowymi lub niebieskimi pokojami dla dzieci, ale dobrze, że to już powoli się zmienia. Bardzo podobają mi się te stonowane kolory, bo zawsze można pograć kolorowymi dodatkami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj