Eko design – lastryko wykonane z plastiku?

0
2952

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszymy o ekologii i trosce o środowisko. Ten temat nie omija również pracy projektowej. Aktualnie wielu producentów oraz projektantów stara się wspólnie znajdować przyjazne dla środowiska rozwiązania. Projekty typu eko design zasługują na szczególną uwagę. Z wielką przyjemnością przedstawiamy więc projekt sklepu wykończonego terazzo z recyklingowanego plastiku!

Ace & Tate – w dążeniu do zrównoważonego rozwoju

Marka Ace & Tate od lat zajmuje się produkcją oryginalnych oprawek do okularów. W dążeniu do zrównoważonego rozwoju postanowiła stopniowo wprowadzać zmiany w polityce firmy, by do 2030 roku całkowicie wyeliminować emisję dwutlenku węgla. W ten sposób zmienia się nie tylko sposób produkcji i surowce, ale również punkty sprzedaży. Jeden z  oryginalnych salonów już przeszedł swoją metamorfozę. Powstała piękna przestrzeń wykończona w terazzo pochodzącego z recyklingu!

wnętrze-sklepu-z-paneli-lastryko-plastik-recykling-eko-design

Eko design – plastikowe kamienie

Nowa odsłona salonu powstała w wyniku współpracy Ace & Tate z holenderskim startupem Plasticiet. Marka zajmuje się produkcją materiałów z odpadów tworzyw sztucznych. W ten sposób powstają elementy wzorem przypominające naturalne kamienie – marmur i granit. Założyciele firmy Marten van Middelkoop i Joost Dingemans mówią, że w swojej pracy wykorzystują głównie polietylen. Znajduje on zastosowanie niemal wszędzie, dlatego przekłada się na sporą część codziennie wyrzucanych odpadów.

wnętrze-sklepu-z-paneli-lastryko-plastik-recykling-eko-design

Ace & Tate x Plasticiet – eko design wnętrza

Do realizacji wnętrza salonu sklepu wykorzystano lokalnie zebrany przez firmę recyklingową plastik. Eksperci Plasticiet wybrali odpowiednie elementy, żeby stworzyć ciekawą kombinację kolorów. Ostatecznie do pracy nad projektem wykorzystano 1000 kilogramów tworzywa, w wyniku czego powstały unikalne panele ze wzorem terazzo! Lastryko pokrywa większość ścian, półki i lady sklepowe. W oknie wykonano specjalną instalację z drobnych kawałków białego plastiku zmieszanego z większymi kolorowymi wkropieniami, w których wmontowane są pudełka na okulary. W taki sposób tworzy się oryginalna kompozycja, która w dodatku podkreśla podejście marki do środowiska.

wnętrze-sklepu-z-paneli-lastryko-plastik-recykling-

Uwielbiamy takie inicjatywy, a przykład nowego salonu Ace & Tate przekonuje, że piękne i oryginalne wnętrze możemy stworzyć przyjaźnie dla środowiska.

Źródło: materiały prasowe, Plasticiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here