Home office – jak urządzić miejsce do pracy?

0
2112
home-office-jak-urządzić-miejsce-do-pracy-inspiracje-biurko-laptop
Kaboompics

W świetle ostatnich wydarzeń ludzie na całym świecie zaczęli swoją przygodę z home office, czyli przeszli w tryb pracy zdalnej. Dla jednych jest to dosyć powszechna sytuacja, ale niektórzy z nas jeszcze nigdy nie mieli okazji pracować z domu. W wyniku nagłej zmiany wiele osób boryka się z trudnościami organizacji procesu pracy oraz problemami z koncentracją na wykonywaniu zadania. Ten uciążliwy proces adaptacji już jest lata za nami, więc doskonale wiemy, że sukces pracy w domu polega na dobrej organizacji roboczej przestrzeni. Postanowiliśmy podzielić się z wami kilkoma radami, jak poprawnie urządzić domowe biuro!

Home office to nic trudnego!

Gdzie będziesz pracować?

Pierwszym krokiem ku wydajnej pracy w domu jest wybór odpowiedniego miejsca, które będzie dopasowane do potrzeb i charakteru pracy. Najchętniej wybierana przestrzeń to kąt w sypialni lub salonie i tu warto uwzględnić dwie rzeczy. Pierwsze – możliwości metrażowe, czyli gdzie faktycznie jest miejsce na home office, oraz drugie – kwestia tego, w jakich warunkach wolimy pracować. Jeśli mieszkamy z rodziną, to przestrzeń sypialni będzie zdecydowanie cichszym miejscem do pracy niż salon. Oczywiście nie każdy znajdzie odpowiednie miejsce na urządzenie biurka jedynie na potrzeby robocze. Jeśli więc pozostaje nam tylko stół jadalny – powinniśmy go odpowiednio przygotować. Chodzi o usunięcie wszystkich przedmiotów nie związanych z wykonywaną czynnością oraz urządzenie stołu w taki sposób, by był wygodny do długiego siedzenia.

home-office-jak-urządzić-miejsce-do-pracy

Zdrowie i komfort są na pierwszym miejscu

Możliwości stołu jadalnego kończą się na sprzątaniu i wystawieniu laptopa, jednak o wiele więcej potrafimy zdziałać w przypadku prawdziwego kącika biurowego. Zacząć warto od doboru odpowiedniego sprzętu, czyli bezpośrednio biurka i wygodnego krzesła. Te czynniki są ściśle związane z naszą wydajnością, gdyż bezpośrednio wpływają na nasz stan kręgosłupa, oczu i nadgarstków. Nie wolno lekceważyć komfortu, gdyż jest to podstawa zdrowia i dobrego wykonania zadań.

Koc Rival

Pudełko Lumininos

Figurka Lifao

Następnym krokiem jest aranżacja przestrzeni home office w taki sposób, by maksymalnie koncentrować swoją uwagę na pracy. Chodzi o elementy dekoracyjne, które będą nas wyciszać i sprzyjać produktywnej pracy. Wybierz swój w ulubiony kubek, weź koc, ustaw obok siebie rośliny, uporządkuj papiery i umieść je w segregatorach. Możesz również powiesić kilka plakatów związanych z branżą Twojej pracy, by przypominały Ci o tym, że to miejsce jest przeznaczone do pracy.

Kwiat Willow

Stroik Orchidina

Obraz Atkins

Home office – kilka rad od naszej redakcji

Na co dzień praktykujemy pracę zdalną i doskonale wiemy, że na początku taki tryb może być frustrujący. Niemniej jednak zapewniamy, że taka nowość na pewno Ci się spodoba. Z czasem zobaczysz, że w taki sposób można być o wiele bardziej wydajnym niż w biurze. Postaraj się zaplanować działania na cały dzień, zaczynaj pracować zawsze o tej samej porze i skonkretyzuj, od której do której godziny jesteś w pracy”. Daj znać o tym domownikom, na pewno to uszanują.

To są bardzo proste rady, ale mamy nadzieję, że pomogą Ci adaptować się do nowego trybu pracy. Życzymy produktywności i wielu sukcesów! Trzymajcie się! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj