Limitowana kolekcja IKEA – radość i zabawa dla każdego

0
2294

IKEA nigdy nie stoi w miejscu. Kultowa marka pragnie zmienić codzienność milionów ludzi na lepsze, dlatego aktywnie poszukuje świeżych pomysłów. Tym razem szwedzka firma zaskakuje wszystkich niestandardową linią artykułów dla miłośników nietuzinkowego designu. Limitowana kolekcja FÖRNYAD jest poświęcona kreskówce Darcel Disappoints.

Darcel Disappoints

Darcel Disappoints to urocza postać o jajowatej sylwetce, ma jedno oko i monokl. Jest głównym bohaterem kreskówki o tej samej nazwie. Autorem Darcel Disappoints jest artysta australijskiego pochodzenia Craig Redman. Tytułowy bohater to nowojorczyk, który wyróżnia się wyjątkowym podejściem do życia w dużym mieście. Nietypowo, w nieco cyniczny i mało poważny sposób przedstawia realia Nowego Jorku. Jest pewny siebie, aktywnie promuje dobre samopoczucie i wie jak dbać o środowisko. Uwielbiają go w świecie mody, za bardzo miły i sympatyczny charakter.

Pluszak FÖRNYAD

Limitowana kolekcja IKEA – radość i zabawa

Nową serię, IKEA stworzyła w kolaboracji z Craigiem Redmanem i Sarah Andelman, dyrektorką kreatywną colette. Jak mówią sami autorzy, linia FÖRNYAD sprawia prawdziwą radość! Każdy element limitowanej kolekcji to oryginale połączenie kolorów, kształtów i rozmiarów. Wszystkie artykuły są inspirowane kreskówką i składają się głównie z motywów jajowatej głowy, oka oraz monokla bohatera. W ofercie możemy znaleźć nie tylko elementy dekoru, ale i różnego rodzaju meble, na przykład, dwuosobową kanapę, stół albo stolik na kółkach.

Kanapa FÖRNYAD

Stołek FÖRNYAD

Stolik na kółkach FÖRNYAD

Osobliwej uwagi zasługuje kultowa niebieska torba IKEA, która przeszła niesamowitą metamorfozę. Nowy wzór zawiera elementy ulubionego parku autora w Paryżu. W kolekcji pojawi się również pojemny czarny plecak z brelokiem.

Duża torba FÖRNYAD

Plecak FÖRNYAD

Przy tworzeniu kolekcji, Craig Redman chciał podzielić się swoją estetyką, dlatego rozważał, w jaki sposób może dyskretnie i zabawnie przemycić swoją wizję do życia codziennego ludzi. W taki sposób zaprojektował drobne elementy dekoracyjne, na przykład wieszaki, serwis kuchenny i dywan.

Serwis FÖRNYAD

Wieszaki FÖRNYAD

Dywan z krótkim włosiem FÖRNYAD

Dużą część kolekcji autor poświęcił artykułom papierniczym. Oryginalne piórniki, ołówki, notesy albo nawet pudełka na dokumenty, przypadną do gustu nie tylko dorosłym ale i dzieciom. Ciekawym elementem FÖRNYAD jest nowoczesna lampa LED. Jej atutem jest możliwość bezprzewodowego ładowania gadżetów, więc stanie się ona nie tylko świetnym elementem dekoracyjnym, ale i pozwoli uniknąć mało estetycznego nadmiaru kabli przy biurku.

Lampa biurkowa LED z ładowaniem bezprzewodowym FÖRNYAD

Piórnik, etui małe i etui na tablet FÖRNYAD

Zestaw na biurko i ołówki FÖRNYAD

Pudełka na dokumenty FÖRNYAD

Źródło: materiały prasowe IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here