Lampy Bomma i Brokis – miłość od pierwszego wejrzenia

0
3247

Od niedawna w salonie 9design można podziwiać dwie wyjątkowe, czeskie marki Bomma i Brokis, które wychodzą daleko poza swoją bazową funkcję. Śmiało można określić je użytkowymi dziełami sztuki. Nadają bowiem wnętrzom charakteru i budują klimatyczny nastrój za sprawą ciekawej formy czy gry światłem.

Ekskluzywne lampy Brokis

Ekskluzywne lampy Brokis to wysokiej jakości produkty wytwarzane przez rzemieślników i docenione przez amatorów dobrego wzornictwa na całym świecie. Każda kolekcja oświetlenia BROKIS łączy więc tradycyjne, ręcznie dmuchane szkło z innymi, ekskluzywnymi materiałami.

Warto zwrócić uwagę na wiszące lampy Mona. Ten smacznie podany, luksusowy minimalizm łączy w sobie grube szkło, barwiony dąb europejski, stal malowaną proszkowo i skórzane paski.

lampa na skórzanym pasku
Mona, Brokis

Miłośnikom niestandardowych form przypadną do gustu lampy z linii Night-Birds zainspirowane lotem ptaka.

Lampa night birds
Night-Birds, Brokis

Marka podczas tegorocznych, prestiżowych targów Milan Design Week zaprezentowała swoje nowości m.in. zjawiskową kolekcję Ivy zaprojektowaną przez Lucie Koldova, którą nie sposób było pominąć podczas spaceru między stoiskami.

Ivy Brokis
Ivy, Brokis

Zajawiono także osobliwą w formie linię Puro Eclectric oraz  pękate, czarujące detalami i połączeniami materiałów kolekcje Awa oraz Knot.

Puro Eclectric Brokis czarna lampa
Puro Eclectric, Brokis
Puro Elecrtric Brokis lampy z przydymionego szkła
Puro Elecrtric, Brokis

Fantastyczna rzemieślnicza kolekcja Bomma

Bomma stawia na szklarskie rzemiosło osadzone głęboko w czeskiej tradycji, ale wzbogaca je awangardowym twistem. W ultranowoczesnym zakładzie produkcyjnym pod okiem mistrzów-rzemieślników powstają niepowtarzalne lampy. Kuszą wariacją form, kolorów i faktur.

Linia wiszących lamp Phenomena aż prosi się, by połączyć kilka z nich i stworzyć własną, ponadczasową kompozycję oświetleniową.

Phenomena Bomma lampy szklane z pięknymi wzorami
Phenomena, Bomma

Niesamowite wrażenie robią także lampy Soap zaprojektowane przez uznanego designera, Ota Svoboda. Opalizujące szkło i nieregularny kształt w wyrafinowany sposób nawiązują do ulotności bańki mydlanej, która we wrażliwcach może rozbudzić tęsknotę za dziecięcą beztroską.

Bomma Soap lampa przypominająca bańkę mydlaną
Soap, Bomma

Marka Bomma, podobnie jak Brokis, skorzystała z okazji pojawienia się na targach w Mediolanie z premierą nowych kolekcji. Efektowne projekty oświetlenia, między innymi z serii Pendulum (szklana wersja kołyski Newtona), Lantern, Lens czy urocze „ule” z linii Blimp wyróżniały markę na tle konkurencji i podkreśliły jej niebywały potencjał.

Blimp Bomma lampa w kształcie ula
Blimp, Bomma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here