Lampa nad stół w jadalni – szukamy idealnej w dobrej cenie

0
8858

Chyba najtrudniejszym etapem projektowania wnętrza jest rozplanowanie oraz dobranie odpowiedniego oświetlenia: idealnych lamp czy żarówek o odpowiedniej mocy i temperaturze. Oświetlenie jest też jedną z bardziej kosztownych inwestycji w czasie urządzania wnętrz. Pokusiliśmy się więc o przeszukanie propozycji na rynku, ale takich ciekawych a równocześnie w rozsądnej cenie. Naszym celem poszukiwań stała się lampa nad stół.

Lampa nad stół w stylu industrialnym

Bardzo popularne klimaty loftowe można wprowadzić niekoniecznie w lofcie. Czasem wystarczy jeden element typu lampa nad stół, a dodamy wnętrzu pazura. W stylu industrialnym chodzi bardziej o surowość wykonania dodatków. Ważne są też materiały, z których produkty zostały stworzone. Stawiamy więc na metal w połączeniu ze szkłem. Czasem wystarczy zwykły kabel z żarówką, by dodać wnętrzu lekko industrialnego twistu.

lampa nad stół w stylu loftowym

Retro, vintage, mid century modern

Powrót do lat 50. i 60. trwa. Jeśli planujemy w tym stylu mieszkanie, warto też przemyśleć oświetlenie w jadalni. Lampa nad stół w stylu vintage to zazwyczaj piękny szklany klosz lub kompozycja obłych, transparentnych kloszy. Takie lampy są bardzo eleganckie, ale równocześnie wprowadzają do wnętrza ciepły klimat. Tego typu oświetlenie świetnie pasuje też do wnętrz w stylu minimalistycznym.

lampa nad stół w stylu vintage

Lampa nad stół z dużym kloszem

Jeśli ani styl industrialny, ani lata 50. nie są w naszym guście, może warto postawić na klasyczną elegancję? W dojrzałych wnętrzach dobrze wyglądają dostojne duże klosze nad stołem. Mogą być pokryte tkaniną w stonowanych kolorach szarości czy bieli lub np. czarne klosze ze złotym środkiem. Warto nad stołem jadalnym zawiesić dwa takie same klosze obok siebie, by zachować wrażenie symetrii oraz odpowiednio doświetlić stół.

lampa nad stół klasyczna

Lampy w stylu glamour

Na koniec znaleźliśmy kilka lamp zjawiskowych, obok których nie da się przejść obojętnie. Tego typu oświetlenie należy się pięknym wnętrzom. Tu wymagany budżet jest nieco wyższy, więc tę propozycję kierujemy do osób z grubszym portfelem.

droga lampa nad stół glamour

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj