Mies van der Rohe w przestrzeni biurowej

0
2327

Firma Aqina stanowczo przeciwstawia się produkcji i sprzedaży mebli, stanowiących plagiaty klasyków designu. Zdecydowanie zgadzamy się z takim podejściem. W salonie Aqiny znajdują się najlepsze światowe marki, a wraz z nimi dzieła twórców takich jak Ludwig Mies van der Rohe, czy Harry Bertoia.

W salonie firmy mieszczącym się w warszawskim biurowcu Focus nieopodal Politechniki znajdziemy niepowtarzalne meble ekskluzywnych marek Knoll, Moroso, Wilkhahn, Allermuir, Narbutas czy Bulo oraz akustyczne wykładziny Milliken.

Mies van der Rohe aranżacja salonu PoliszDesign

Kontynuacja dzieła Bauhausu

Poprzez długotrwałą relację z marką Knoll, w Aqinie można nabyć meble będące  kontynuacją dziedzictwa Bauhausu. Dostaniemy tam więc słynne krzesła Barcelona® Chair Miesa czy Wassily Chair Breuera. Niemiecka szkoła powstała 100 lat temu i wywarła nieoceniony wpływ na współczesną ewolucję wzornictwa. Poprzez produkcję mebli przeniosła ikony idei nowoczesności do bardziej powszechnego użytku.

Mies van der Rohe salon z krzesłem Wassily Chair Breuera

Większość marek,  jakie dystrybuuje Aqina ma długą tradycję. Jedną z nich jest Moroso, które już od 1952 roku produkuje sofy i siedzenia we współpracy z najbardziej utalentowanymi projektantami na świecie. Obecnie na czele firmy stoi drugie pokolenie rodziny Moroso.

Poza meblami, Aqina oferuje także wykładziny amerykańskiej firmy Milliken, która na rynku funkcjonuje od 1865 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu i unikalnych rozwiązań podłogowych. Dzięki wiedzy fachowców produkty są projektowane z najwyższą estetyką i funkcjonalnością. Milliken stawia na zrównoważony rozwój. Dlatego już w 1900 roku firma opracowała wewnętrzną politykę recyklingu, a dwanaście lat później zaczęła inwestować w energię odnawialną. Teraz wykorzystuje do produkcji na przykład przetworzone plastikowe butelki.

wykładziny amerykańskiej firmy Milliken

wykładziny amerykańskiej firmy Milliken

wykładziny amerykańskiej firmy Milliken

Mies van der Rohe i sztuka urządzania przestrzeni biurowej

Lokalizacja salonu przy Alei Armii Ludowej 26 w Warszawie nie jest przypadkowa. W biurowcu Focus wiele sąsiednich firm zostało urządzonych właśnie z wykorzystaniem produktów dostępnych w mieszczącym się na parterze salonie. Co ciekawe jedną z tych instytucji jest znajdująca się w tym samym budynku Ambasada Królestwa Norwegii.

Mies van der Rohe przestrzeń biurowa w stylu nowoczesnym

przestrzeń biurowa w stylu nowoczesnym

#loveOriginal czyli przywiązanie do oryginału 

Aqina stanowczo sprzeciwia się tworzeniu produktów będących choćby „inspiracją” słynnego wzornictwa. W związku z tym firma nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem #loveOriginal, które działa na rzecz poszanowania praw autorskich. Ponadto firma wsparła wystawę Bauhaus – laboratorium modernizmu w poznańskiej Arena Design, której kuratorem było właśnie #loveOriginal.

#loveoriginal Mies van der Rohe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj