Jak dbać o środowisko? Ekologiczna kuchnia w twoim domu

5
2547
Jak dbąc o środowisko bateria która oszczędza wodę ekologiczna kuchnia

Przez ostatnie kilkaset lat, liczne pokolenia ludzi wyemitowały do atmosfery olbrzymie ilości dwutlenku węgla, wyprodukowały zatrważające ilości śmieci i zanieczyściły przyrodę. Skutki tych niekorzystnych działań możemy zaobserwować już dziś dzień. Naukowcy nieustannie alarmują na temat wzrostu temperatury i nieodwracalnych zmian klimatycznych. Nie wszyscy zgadzają się z ich zdaniem, natomiast wiedzieć jak dbać o środowisko to klucz do sukcesu! Tak czy inaczej warto zatroszczyć się o swój dom. Ziemia przecież właśnie nim jest!

Jak dbać o środowisko i jakość powietrza?

Odkąd nagłośniony został problem zanieczyszczonego powietrza, coraz więcej osób zakłada zimą maseczki antysmogowe lub inwestuje w oczyszczacze powietrza. Jednak pozostaje bez odpowiedzi pytanie jak dbać o środowisko i jakość powietrza? Dobrze znane nam sprzęty ewoluują i zyskują nowe funkcje. Na przykład nowoczesne okapy dzięki technologii recyrkulacji nie odprowadzają gorącego powietrza na zewnątrz, co pozwala zaoszczędzić energię. Niedługo spodziewamy się nowej generacji pochłaniaczy, które poprawią jakość powietrza, jakim oddychamy w domu. Specjalne sensory poinformują nas o wilgotności, poziomie dwutlenku węgla oraz innych parametrach. Tym samym okapy kojarzone dotąd z pochłanianiem zapachów wydzielanych podczas gotowania, otrzymają kolejną, powiązaną ze zdrowiem i środowiskiem, rolę.

Jak dbać o środowisko eko okap kuchnia z wyspą rośliny bateria Jak dbać o środowisko eko okap kuchnia z wyspą rośliny bateria

Plastikowi już dziękujemy – jak ograniczyć jego zużycie?

Poza rosnącą temperaturą, na Ziemi występują także inne problemy. O niektórych warto pomyśleć nawet podejmując codzienne decyzje zakupowe. Jedną z nich jest wybór wody do picia. Przybywa coraz więcej pomysłów na to, jak ograniczyć jego obecność w naszym życiu. Między innymi zjawisko recyklingu, albo rezygnacja z butelkowanej wody pitnej. Nie każdy jest jednak chętny do picia zwykłej wody kranowej. Tutaj z pomocą przychodzą inteligentne baterie do wody filtrowanej. Podobne filtry oczyszczają wodę, redukują zawartość wapnia i metali ciężkich oraz pozytywnie wpływa na jej smak. A jeśli jednak nie ma możliwości zainwestować w taką baterię, zawsze można rozważyć zakup filtrującej butelki wielokrotnego użytku.

Wodą filtrująca bateria z filtrem kuchnia inspiracje Wodą filtrująca bateria z filtrem kuchnia inspiracje

Jak dbać o środowisko i oszczędzać wodę?

Woda jest nam niezbędna do życia, dlatego ją szczególnie należy szanować. Niestety, przy domowej krzątaninie często o tym zapominamy. Ten problem szczególnie dotyczy dużych rodzin. Zmierzyć się z tym problemem pomogą specjalne inteligentne baterie, służące do dokładnego odmierzania ilości wody. Precyzyjne dozowanie wody oznacza koniec jej trwonienia. To czyni, że stajemy się nie tylko przyjaźni dla środowiska, ale oszczędzamy czas i energię na wymierzanie dokładnych ilości wody.

Bateria mierząca wodę kuchnia inspiracje zlew

Toksyny i chemia do czyszczenia

Nie raz już słyszeliśmy o negatywnym wpływie chemii gospodarczej na środowisko. Dlatego warto wybierać środki czystości, które nie przyczyniają się do zanieczyszczeń. Do tej grupy należą te, bez fosfatów i chloru w składzie. Najlepszą dla zdrowia i środowiska metodą jest jednak wykorzystywanie w pełni naturalnych składników: octu, cytryny, sody oczyszczonej i olejków eterycznych. W Internecie można znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak sporządzić domową „chemię”.

Kuchnia inspiracje ekologiczny okap przyjazny środowisku garnek rośliny kuchenka

Źródło: materiały prasowe, Comitor

5 KOMENTARZE

  1. Staram się na co dzień dbać o to, by nie nadużywać plastikowych produktów, a raczej zastępować je ekologicznymi, wielokrotnego użytku. Coraz częściej rezygnuję z jednorazówek i zauważam, że nie stanowi to dla mnie problemu 🙂

  2. Wow dawno nie spotkałam się z tyloma mądrymi i przydatnymi poradami 😀 Sama jestem zwolenniczką ekologii i dlatego wprowadzam w swoje życie szereg zmian. Musze się pochwalić, że zamówiłam meble do kuchni na wymiar, które będą zrobione z prawdziwego drewna, nie ze sklejki. U nas w Tychach coraz więcej osób sięga po takie rozwiązanie co mnie bardzo cieszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj