Kreatywne biuro – wnętrze dawnego szpitala w Amsterdamie

2
2450

Kreatywna sieć coworkingów Fosbury & Sons słynie ze swoich wyjątkowych aranżacji przestrzeni biurowych. Wszystkie inwestycje dotychczas znajdowały się na terytorium pochodzenia firmy – Belgii. W tym roku spodziewamy się otwarcia pierwszego międzynarodowego oddziału Fosbury & Sons w Amsterdamie. Zajrzyjmy więc do środka – oto kreatywne biuro – wnętrze dawnego szpitala.

Kreatywne biuro – wnętrze dawnego szpitala w Amsterdamie

Najnowsza lokalizacja Fosbury & Sons to XIX-wieczny szpital założony w 1845 roku. Jego wnętrza były otwarte dla pacjentów ponad 150 lat, zamknęły się jednak w 2014 roku. Od tamtej pory renowacją budynku zajmuje się lokalna firma architektoniczna MVSA Architects. Z kolei aranżacją wnętrz dla stworzenia przyjaznej do pracy atmosfery zajęło się studio Going East z Belgii. Warto wspomnieć o tym, że Fosbury & Sons już mają doświadczenie współpracy z tą pracownią. Zaprojektowali oni jedno z belgijskich biur firmy.

Założenia aranżacji

Architekci z Going East nie uznają typowej przestrzeni biurowej, nazywając ją zbyt łatwą, dlatego w projekcie nowego coworkingu zdecydowano stworzyć bardziej ekskluzywną atmosferę dla firm i kreatywnych specjalistów.

czarne-fotele-skóra-inspiracje

Biuro-wnętrze-coworking-inspiracje-drewniany-stół-pluszowe-fotele

Wnętrza Fosbury & Sons są pełne światła i przyjemnego beżowego koloru ścian. Jeśli chodzi o meble, to do aranżacji użyto bardzo nietypowych dla przestrzeni biurowej modeli. Chodzi głównie o skórzane fotele Fogia, modułowe pluszowe kanapy i krzesła. Już na pierwszy rzut oka widać wyjątkowy klimat tego miejsca.

skurzane fotele-inspiracje-biuro-wnetrze

Inspiracje-kuchnia-w-biurze

Biuro – wnętrze wymarzonego coworkingu

Nowy oddział Fosbury & Sons w Amsterdamie oferuje dużo miejsc do pracy. W tym znalazły się nie tylko sale ogólnodostępne, ale również pokoje konferencyjne, w których można ukryć się od zgiełku za długimi lnianymi zasłonami. Jedną z dawnych sal operacyjnych właśnie przerobiono na taki pokój. Jego głównym akcentem jest gigantyczny marmurowy stół.

Biuro-wnętrze-coworking-inspiracje-marmurowy-stół-sala-konferencyjna-inspiracje-krzesła-bollo

Warto wspomnieć o tym, że w coworkingu zachowały się oryginalne witraże, które dodają wnętrzu jeszcze ciekawszego klimatu. Oprócz tego wszystkie 6 000 metrów kwadratowych Fosbury & Sons wypełniają wyjątkowe dzieła sztuki wybrane przez lokalne galerie. Znalazło się tu sporo ciekawych prac, także bardzo znanych artystów.

Biuro-wnętrze-coworking-inspiracje-drewniany-stół-pluszowe-fotele

Źródło: materiały prasowe, Going East

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj