Klasyczne wnętrza w nowym wydaniu – Hotel de Paris

0
3221
klasyczne wnętrza inspiracje salon stół krzesłlo dywan parkiet

Monte Carlo to najpopularniejsza dzielnica Monako. W jej sercu w 1864 roku obok najbardziej znanego na świecie kasyna powstał prestiżowy Hôtel de Paris. Ta klasyka hotelarstwa w najlepszym wydaniu oferuje około 200 pokoi, a pełne elegancji parkiety Listone Giordano wypełniają ich wytworne klasyczne wnętrza. Aby zapewnić spójność architektoniczną całego kompleksu miejskiego hotel został poddany subtelnej renowacji wykonanej przez agencję architektoniczną Affine Design, specjalizującą się w tworzeniu i konserwacji pałaców i luksusowych hoteli na całym świecie.

Monte Carlo – klasyka francuskiego luksusu

Zbudowana na stromym zboczu dzielnica Monte Carlo przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Wszystko za sprawą ciekawej historii, uliczek otoczonych drzewami mandarynkowymi i zabytkowych struktur architektonicznych z różnych epok. Jedną z nich stanowi prestiżowy hotel w stylu Belle Epoque. Budynek sąsiadujący ze słynnym kasynem, kawiarnią Café de Paris oraz ogrodem Boulingrins hamonijnie wtapia się w krajobraz miejskiej przestrzeni.

hotel de paris monte carlo monako inspiracje architektura renowacja klasyczne wnętrza

Klasyczne wnętrza w nowoczesnym wydaniu

Aby centrum Monako mogło w całej swojej okazałości wpisać się w ramy XXI-wieku zostaje poddane gruntownej przebudowie. W celu zachowania spójności architektonicznej nowego schematu miejskiego, renowacjs również tknęła Hôtel de Paris. Za realizację projektu odpowiadała pracownia architektoniczna Affine Design, która specjalizuje się tworzeniu i konserwacji pałaców oraz kompleksów hotelowych. Cel tej przebudowy wymagał jednak wrażliwego podejścia ze strony projektantów, ponieważ pałac był już wcześniej sukcesywnie zmieniany w 1878, 1910 i 1950 roku. Affine Design zobowiązała się zatem do zachowania niektórych charakterystycznych elementów powstałych w 1950 roku. Wśród nich wejście główne, hol, sala Empire i pierwsze poziomy rotundy, ponieważ to one uwydatniają tożsamość tego miejsca.

hotel de paris renowacja witraż kopuła inspiracje szkło

Renowacja Hotelu de Paris

Motywem przewodnim renowacji Hotelu de Paris było zintegrowanie go z krajobrazem miejskim. Pałac hotelowy znajduje się pomiędzy odnowionym hotelem Hermitage a kompleksem nieruchomości Sporting d’Hiver oraz aleją Princesse Alice. Aby uniknąć brutalnego radykalizmu lub, co gorsza, wymuszonego mieszania stylów, architekt Richard Martinet postawił na architektoniczną elastyczność. W ten sposób pierwsze poziomy Hotelu de Paris zachowały swoją oryginalną tożsamość. Natomiast bardziej wyrafinowany styl stopniowo zaczyna się pojawiać w górę fasady od trzeciego poziomu.

klasycnzne wnętrza renowacja inspiracje elewacja klasyczne wnętrza inspiracje biel sztukaterie kanapy żyrandol

Klasyczne wnętrza Hotelu de Paris oraz elementy wykończenia

Delikatność i wyrafinowanie Hotelu de Paris można znaleźć także w aranżacji wnętrz oraz wyborze elementów wykończeniowych. Na indywidualne zamówienie Hôtel de Paris drewniany parkiet o wzorze jodełki wykonano w specjalnej kolorystyce oraz wykończony w olejowosku. Jego unikatowy design nawiązuje do starożytnego, a zarazem prestiżowego otoczenia i idealnie komponuje się z całym kompleksem hotelowym.

klasyczne wnętrza łóżko sypialnia inspiracje stolik toaletka

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here